Roger Martin Du Gard: A THIBAULT CSALÁD I-III. | Termékkód: 442958 |
Európa Könyvkiadó, 1978
Szerző: Du Gard, Roger Martin
Ajánló: A Thibault család-ban, a XX. század Háború és béké-jében nyomon követhetjük egy apa és két fia élettörténetét; az apáét, akinek belső harcait és elfojtott érzelmeit csak halála után ismerjük meg ; Antoine-ét, az idősebb fiúét, aki majdnem mindent megkap a fennálló társadalmi rendtől: állást, hírnevet, jólétet, szerelmet ; s talán leginkább Jacques-ét, a kisebbik testvérét, aki már gyermekkorában sem tűri a családi, az érzelmi, a társadalmi zsarnokság nyűgét, és aki mindennel szakítva, az írásban, a forradalomban és végül az önkéntes halálban találja meg az emberekkel és önmagával való békéjét. De fontosabb a mesénél az a hatalmas világkép, amely mintegy rajzolódik lassan a háttérre. Antoine, a jó orvos, és Jacques, az eszményi forradalmár, a maguk véges életén túl az emberi szenvedéssel birkóznak: az egyik a társadalmon belül és azért, hogy gyógyítsa, a másik a társadalommal szemben, hogy gyökerében megváltoztassa. Megkísérlik a lehetetlent, és mind a ketten eljutnak az emberi lehetőség végső határáig.
Letehetetlen családregény!
Kötés, állapot: papírvédő, kopottas, e3gy szakadás belülről javított. + Kiadói egészvászon Kötés és a beltartalom, megkímélt, mondhatni teljesen újszerű, polcképes állapotban. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ!
Terjedelem: 496 o. + 586 o. + 506 o.
Tömeg: 1742 gr.
2257_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 22. 21:20 Termék megtekintve: 816 |