Sherwood Anderson: WINESBURG, OHIO | Termékkód: 468639 |
Kiadó: Európa, 1962
ELBESZÉLÉSEK
Illusztráció: Kondor Lajos
Ajánló: Annyi emlékezetes magyar, német, orosz, angol, francia kisváros után most a múltszázadvégi Amerika egyik nagyon jellegzetes kisvárosával ismerkedik meg az olvasó. A világtörténelem egyik legizgalmasabb, legfantasztikusabb korszakváltásának kezdetén vagyunk: a polgárháború befejezése utáni évtizedekben, amikor Amerikában elképesztő gyorsasággal megszületik a modern nagyipar és a gépesített mezőgazdaság, s a Winesburghöz hasonló, csöndes kisvárosok élete fenekestül felfordul az átalakulás, a növekedés heves viharában. Sherwood Anderson novellái még a csöndes, idilli kisvárost idézik, a változás azonban már elkezdődött, s az embereket valami furcsa, megnevezhetetlen nyugtalanság hajtja, maguk sem tudják hová, miféle cél felé. Minden novella egy-egy kis lélektani tanulmány, portré, többnyire tragikus vagy szomorú anekdota. A kötet a maga teljességében, minden színével, ízével, illatával megőrizte a régóta elsüllyedt amerikai kisvárosi élet sajátságos hangulatát.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, újszerű. Beltartalom: sárgulás-, és bejegyzésmentes, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 273 o.
Tömeg: 359 gr.
3544_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 09. 13:56 Termék megtekintve: 580 |