Sík Endre: EGY DIPLOMATA FELJEGYZÉSEI | Termékkód: 463522 |
Kossuth Könyvkiadó, 1967
Szerző: Síke Endre
Ajánló: Sík Endre útja a kispapi reverendától a szocialista Magyarország külügyminiszteri székéig hatalmas távlatokat tár elénk. A tiszta erkölcsű és még tisztább szándékú ifjú eljut országa, majd az egész világ dolgozó népe sorsának megismeréséhez, érzékeléséhez. Harminc esztendei szovjet emigráció után hazatér a háború szörnyű pusztításaiból épphogy ocsúdni kezdő Budapestre, hogy képességeinek teljes latba vetésével beálljon az új társadalom építőinek sorába. Csakhamar felelősségteljes munkát bíznak rá: 1946-ban a washingtoni magyar követség kulturális attaséja lesz. Izgalmas, immár történelmi események, élmények elevenednek meg, érdekes figurák vonulnak fel előttünk a szerző avatott tolla nyomán. Külön fejezet foglalkozik a különböző időkben Amerikába szakadt magyarokkal, akiket a szerzőnek alkalma volt közelebbről megismerni. Nagyrészt a washingtoni követségen eltöltött három és fél esztendő története ez a könyv. A szerző további diplomáciai pályafutása bizonyára bővelkedik nem kevésbé izgalmas élményekben, történésekben, amelyek talán egy, a későbbiekben megjelenő további kötethez szolgáltatnak anyagot.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kissé kopottas. A védő gerince sárgult. + Műbőr jellegű kiadói egészvászon kötés új, újszerű. Beltartalom: korát meghazudtoló újszerű állapozban.
Terjedelem: 943 o.
Tömeg: 395 gr.
3412_kar-1836_szil
Árverés vége: 2018. Júl. 25. 12:53 Termék megtekintve: 441 |