Sinclair Lewis: GIDEON PLANISH | Termékkód: 468718 |
Kiadó: Európa, 1960
Ajánló: A regény hőse, dr. Gideon Planish, egy kis vidéki egyetem tanára, jó svádájával és nagyképűségével már fiatal korában kitűnően érvényesül. De felesége mindenáron nagyvárosba akar kerülni, hogy kivegye részét a magasabb körök fényűző életéből. Planish otthagyja katedráját és együtt vágnak neki ?az élet meghódításának?. Planish egy jótékonysági egyesület reklámfőnöke lesz. Egyre több pénzt keres, és élete egyre üresebbé, sivárabbá válik. Keserű szájízzel eszmél rá, hogy a kíméletlen önzés, a feneketlen cinizmus, a sok hazugság és az egész szörnyű hajsza egy szemernyit boldogságot nem hozott.
Kötés, állapot: papírvédőéleknél kopottas. + Kiadói egészvászon megkímélt állapotban. Beltartalom: egy ajándékozási bejegyzést tartalmaz., a továbbiakban sárgulás-, és bejegyzésmentes.
Terjedelem: 402 o.
Tömeg: 535 gr.
3562_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 02. 19:03 Termék megtekintve: 591 |