Sólem Áléchem: TÓBIÁS A TEJESEMBER | Termékkód: 466291 |
Kiadó: Helikon, 1983
Illusztráció: Reich Károly
Ajánló: Nyolc kis történetet mond el életéből Tóbiás, a Kijev környéki tejesember, hét csudálatosan szép leány boldog apja. Tóbiás házában állandóan vendég a balszerencse. Egyszer sikerül csak könnyű pénzhez, ajándék tehénhez jutnia, amikor két titokzatos asszonyt visz haza kis kocsiján az erdőből, de ennek az örömnek is hamarosan megjön a böjtje: egy kétbalkezes unokaöccs spekulációján az utolsó garasa is elúszik. Tóbiást nagyon szereti az Úristen, s minden rosszból juttat neki, soha nyugton nem hagyja. Lányai szép szerelmes históriái is bajt hoznak Tóbiás fejére. Mégsem veszti el a reményt, nem perlekedik az Örökkévalóval, megérti szándékait. A maga módján segít is bajain Tóbiás: mindenre tud egy-egy bölcs bibliai idézetet, s ha néha azt sem talál, szellemes álidézeteivel nyugtatja meg önmagát. A századfordulón keletkezett sajátos zamatú írás a jiddis irodalom időálló értékei közé tartozik, egyre népszerűbb; Hegedűs a háztetőn címmel musicalnek is feldolgozták s világszerte nagy sikerrel játsszák. A kötet a zsidó világirodalom, és humor egyik gyöngyszeme.
Kötés, állapot: papír védő, egy helyen belülről javított, kissé kopottas. + Keménytáblás karton kötés, és a beltartalom, újszerű, megkímélt állapotban. Bejegyzés-, és sárgulásmentes.
Terjedelem: 193 o.
Tömeg: 251 gr.
3512_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 25. 20:29 Termék megtekintve: 503 |