Az ingyenes aukciós piactér | 2017. Okt 22.

Stefan Zweig: STUART MÁRIA Termékkód: 446118

Fixár: 360 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 22 óra 7 perc
2017. Okt. 23. 12:05

360 Ft Villámár

  konyvturi (511 ) starT.gif
  Minősítések száma: 511
Pozitív minősítés: 511 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3065)

Kiadó: Gondolat, 1967

Szerző: Zweig, Stefan

Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki – mint Zweig írja előszavában – „több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.” A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben „nemzete erős akarata öltött testet”, s aki épp ezért győztes lett a történelemben – míg Stuart Mária „csak” a költészetben és a legendában.

Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.

Terjedelem: 328 o.

Tömeg: 336 gr.

2364_kar

Árverés kezdete: 2017. Okt. 09. 12:05
Árverés vége: 2017. Okt. 23. 12:05
Termék megtekintve: 506

Kovai Lőrinc: HÁROM TRIBUNUS

Környeiné Gere Zsuzsa: TÉR-FORMA-SZÍN (Rajz 5-8 osztály)

Graham Greene: SZEREPJÁTSZÓK

Miklós Gyula: FÖLDRAJZI ZSEBKÖNYV 1963

Emily Bronte: ÜVÖLTŐ SZELEK

Leslie L. Lawernce: NEBET HET, A HALOTTAK ÚRNŐJE

Fraser: A POKOL TÍZ NAPJA

ÉLET ÉS TUDOMÁNY (1973) - XXVIII. évfolyam 51 db száma - GYŰJTŐKNEK!

Csongrád ( Magyarország megyéi)

Sudár, Molnár: BALLADÁK, ROMÁNCOK, BALLADÁSDALOK A RÉPCE MELLÉKÉRŐL

Charlotte Bronte: JANE EYRE

Molnár Gál Péter: A PÁGER-ÜGY

KISDOBOSOK ZSEBKÖNYVE 1982/83 - ANTIKVÁR ÉRDEKESSÉG!

H. B. Gilmour: VÉGZETES VONZERŐ

A JÓ KONYHA 13. - Ötletes receptek minden alkalomra

Zsigray Julianna: TRAGIKUS KERINGŐ

Sheldon: BUDAI MILLIÁRDOSOK I-II. /Harc a pénzért, hatalomért és a . ..

Székely Júlia: CHOPIN PÁRIZSBAN (A művész életének regénye)

Bankó Zoltán: MUNKAJOGI JOGSZABÁLYOK

Híves Márta: NEM ÁRULOK ZSÁKBAMACSKÁT / Szólások és eredetük