Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Febr 25.

Stefan Zweig: STUART MÁRIA Termékkód: 446118

Fixár: 360 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 3 óra
2018. Febr. 26. 12:59

360 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3091)

Kiadó: Gondolat, 1967

Szerző: Zweig, Stefan

Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki – mint Zweig írja előszavában – „több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.” A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben „nemzete erős akarata öltött testet”, s aki épp ezért győztes lett a történelemben – míg Stuart Mária „csak” a költészetben és a legendában.

Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.

Terjedelem: 328 o.

Tömeg: 336 gr.

2364_kar

Árverés kezdete: 2018. Febr. 12. 12:59
Árverés vége: 2018. Febr. 26. 12:59
Termék megtekintve: 527

PÉCSI NEMZETI SZÍNHÁZ 1975-1973 - Bérlettájékoztató - GYÚJTŐKNEK!

Ezermester c. folyóirat 7 db. száma - 1981-es XXV. évfolyam

Kelendi Gyuláné: GYEREKEK A NAPKÖZIBEN

MŰVÉSZETTÖRTÉNET-k orok, stílusok, irányzatok (Diák-kiskönyv tár)

ANANGARANGA AVAGY A SZERELMI JÁTÉKOK ISTENÉNEK SZÍNPADA

DORTHEUM -1996 márc. - Műkincskereskedele m

Hollós Korvin Lajos: HÁTSÓLÉPCSŐ

Kiss Éva: KOROK, BÚTOROK (Kolibri sorozat)

Berkesi András: OKTÓBERI VIHAR

Kulcsár, Lackó: Magyarország megyéi és városai

Helen Conrad: TITKOS VISZONY

Andrássy Lajos: NEM-MÚLÓ NYUGTALANSÁG

Robert E. Kowalski: 8 HETES KOLESZTERIN KÚRA

Kolozsvári Grandpierre Emil: ELMÉS MULATSÁGOK

Cooper: BŐRHARISNYA (1964)

Felhősné: TEMETKEZÉSI SZOKÁSOK A BEREGI-TISZAHÁTON

Sheldon: BUDAI MILLIÁRDOSOK III. / A HELYTARTÓ

Rézműves:Rromane Garadune Lava -Roma találós kérdések -Rromani Riddl

Mág Bertalan: HISZÉKENY ÁLDOZATOK

GALAKTIKA 104. V. évf. 1989/5. szám