Az ingyenes aukciós piactér | 2017. Aug 17.

Stefan Zweig: STUART MÁRIA Termékkód: 446118

Fixár: 360 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 6 óra
2017. Aug. 28. 12:04

360 Ft Villámár

  konyvturi (504 ) starT.gif
  Minősítések száma: 504
Pozitív minősítés: 504 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3069)

Kiadó: Gondolat, 1967

Szerző: Zweig, Stefan

Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki – mint Zweig írja előszavában – „több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.” A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben „nemzete erős akarata öltött testet”, s aki épp ezért győztes lett a történelemben – míg Stuart Mária „csak” a költészetben és a legendában.

Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.

Terjedelem: 328 o.

Tömeg: 336 gr.

2364_kar

Árverés kezdete: 2017. Aug. 14. 12:04
Árverés vége: 2017. Aug. 28. 12:04
Termék megtekintve: 492

AZ ÚR ÉRKEZÉSE - Klasszikus költóink isItenes versei

JÚLIA KÜLÖNSZÁM 1991 ŐSZ

Boccaccio: DEKAMERON I-II.

Sz. F. Alinyin: A NÉPEK TEMPLOMA - Egy közösség pusztulása

Evelyn Marsh: A TITOKZATOS KÖVEK

Stefan Heym: KERESZTESVITÉZEK I-II.

Adolf Hoffmeister: REPÜLŐVEL NAPKELETNEK

CSIPKECSODÁK 1990

Barta Miklós: MESTERI FINOMSÁGOK AZ EGÉSZSÉGES TEJTERMÉKEKBŐL

Lengyel Györgyi: KÉZIMUNKÁK

Evelin Marsh: HOLTEST A SZIKLÁKON

S. Bokor Malvin: ÉVA ÉS ÉVI (1934)

A CSÁSZÁR ÚJ RUHÁJA -Mese a józan észről (Reader"s Digest)

Szemerédy Zoltán: FOTÓBARKÁCS

A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Születésen és halálon túl

Péchy Blanka: REGÉNY

Dahl: SZUPERPEMPŐ - Meghökkentő mesék - Galád humorú mesék

VASÁRNAPI KÖNYV - Ismeretterjesztő Képes Hetilap - 1937 . II. félév

KÉT ELBESZÉLÉS - SARRASINE / FACINO CANE (1919)

Nagy-Csapody: VADVIRÁGOK 2. (BÚVÁR ZSEBKÖNYVEK)