Stefan Zweig: STUART MÁRIA | Termékkód: 446118 |
Kiadó: Gondolat, 1967
Szerző: Zweig, Stefan
Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki ? mint Zweig írja előszavában ? ?több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.? A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben ?nemzete erős akarata öltött testet?, s aki épp ezért győztes lett a történelemben ? míg Stuart Mária ?csak? a költészetben és a legendában.
Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.
Terjedelem: 328 o.
Tömeg: 336 gr.
2364_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 26. 07:52 Termék megtekintve: 583 |