Az ingyenes aukciós piactér | 2017. Dec 11.

Stefan Zweig: STUART MÁRIA Termékkód: 446118

Fixár: 360 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 22 óra
2017. Dec. 18. 12:59

360 Ft Villámár

  konyvturi (514 ) starT.gif
  Minősítések száma: 514
Pozitív minősítés: 514 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3090)

Kiadó: Gondolat, 1967

Szerző: Zweig, Stefan

Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki – mint Zweig írja előszavában – „több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.” A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben „nemzete erős akarata öltött testet”, s aki épp ezért győztes lett a történelemben – míg Stuart Mária „csak” a költészetben és a legendában.

Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.

Terjedelem: 328 o.

Tömeg: 336 gr.

2364_kar

Árverés kezdete: 2017. Dec. 04. 12:59
Árverés vége: 2017. Dec. 18. 12:59
Termék megtekintve: 512

Kálmán Imre: részletek "CSÁRDÁSKIRÁL YNŐ" c. operett -NEVES ELŐADÓK!

Joyce Carol Oates: LUXUSVILÁG

Millió rózsaszál - Csongrádi Kata (1986)

Lev Tolsztoj: FELTÁMADÁS

Kohl-Larsen: SZIMBÓT HALLGATOM (Világjárók 34. )

Vörösmarty Mihály: CSONGOR ÉS TÜNDE /Hintz Gyula illusztrációival

James Ellison: PÁNIKSZOBA (könyv)

Emmanuel Roblés: VILLANEGYED

Boccaccio: DEKAMERON I-II.

Heinart Klipphardt: ALEXANDER

Weöres Sándor: BÓBITA ( antikvár könyv)

Tüskés Tibor: ZALAMENTE, SOMOGYORSZÁG

Csaplári Vilmos: KURVA VAGYOK

MIT ÜZEN A TÉVÉ KUCKÓ?

ÚJ TÜKÖR -XXII. évfolyam 14. szám /1985/- GYÜJTŐKNEK!

A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupáda: Születésen és halálon túl

Juhász Gyula: GAZDAG SZEGÉNYSÉG

W Somerset Maugham: 3 REGÉNY-Az ördög sarkantyúja-Sör és perec-Színház

Roger Boar: A VILÁG LEGNAGYOBB UFO REJTÉLYEI

- Andrej Petrovics Rjabuskin