Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Ápr 20.

Stefan Zweig: STUART MÁRIA Termékkód: 446118

Fixár: 360 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 5 óra
2018. Ápr. 23. 13:59

360 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3092)

Kiadó: Gondolat, 1967

Szerző: Zweig, Stefan

Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki – mint Zweig írja előszavában – „több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.” A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben „nemzete erős akarata öltött testet”, s aki épp ezért győztes lett a történelemben – míg Stuart Mária „csak” a költészetben és a legendában.

Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.

Terjedelem: 328 o.

Tömeg: 336 gr.

2364_kar

Árverés kezdete: 2018. Ápr. 09. 13:59
Árverés vége: 2018. Ápr. 23. 13:59
Termék megtekintve: 539

Leo Kessler: HOMOKPÁRDUCOK

Anatole France: ELMÉLKEDÉSEK - BESZÉLGETÉSEK

MAGYAR GRAFIKA (1974-1975) ; - Teljes évfolyamok

TUTANHAMON puzzle könyv - 4 db. 96 db-os kirakóvall

Mikszáth Kálmán: A FEKETE VÁROS

Gaston Leroux: AZ OPERAHÁZ FANTOMJA

Lajos Mari-Hemző Károly: 99 PECSENYE

Sustr: A HALÁL ÖSVÉNYÉN

Pietro Aratino: A HETÉRÁK TUDOMÁNYA vagy hogyan oktatta ki Nanna a. .. .

Joyce Porter: DOVER MINDENT MEGOLD

Kovai Lőrinc: A BAJNOK

Kaszsa: TURBO PASCAL - Programozási ismeretek 12-16 éveseknek

Ken Follet: SASOK SZÁRNYÁN

Ezermester c. folyóirat 4 db. száma - 1985-ös XXIX. évfolyam

Rozgonyi-Borus Ferenc: SZÁMÍTÁSTECHNIKA 5-6 tankönyv (Mozaik)

Rónaszegi Miklós: AZ INDIÁN KIRÁLYFI

Szidnainé Dr. Csete ÁGNES: LOVAK (Búvár zsebkönyvek)

Karel Capek: KRAKATIT ( Újszerű könyv)

Nemere István: KALÓZOK AZ ŰRBEN

HAZÁNK S A KÜLFÖLD / 1871 -VII. évf. 7. szám - ANTIKVÁR RITKASÁG! !