Az ingyenes aukciós piactér | 2017. Jún 23.

Stefan Zweig: STUART MÁRIA Termékkód: 446118

Fixár: 360 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 6 óra
2017. Júl. 03. 12:01

360 Ft Villámár

  konyvturi (500 ) starT.gif
  Minősítések száma: 501
Pozitív minősítés: 500 (99.8%)
Semleges minősítés: 1 (0.2%)

  A felhasználó egyéb termékei (3049)

Kiadó: Gondolat, 1967

Szerző: Zweig, Stefan

Ajánló: Stefan Zweig-sorozatának újabb kötetében Stuart Mária történetét kapja kezébe az olvasó, azét a királynőéjét, aki – mint Zweig írja előszavában – „több mint három évszázadon át újra meg újra csábította a költőket, foglalkoztatta a tudósokat, és akinek alakja még ma is változatlan varázzsal kényszerít új megjelenítésre. Alig van nő, akit ennyi eltérő formában rajzoltak volna meg: gyilkos, majd vértanú, balga cselszövő, majd égi szent.” A reneszánsz Franciaországban királynénak nevelt Stuart lány tündöklését, a skót hazájába, pártütő főurai közé visszatérő, fiatal özvegy bontakozó jellemét, a büszke királynő szenvedélyes szerelmeit, eszeveszett vállalkozásait, a trónfosztott Stuart Mária vergődését és hatásos színjátékként megrendezett kivégzését talán senki nem írta meg annyi beleérző képességgel, ugyanakkor annyi hiteles forrás áttanulmányozása után, mint a történelmi alakok életre keltéséhez kiválóan értő Stefan Zweig. Regényében nemcsak Máriát, de nagy ellenfelét: Erzsébetet is megidézi, a nőiségében sérült, kétszínű és kiszámíthatatlan, de nagyon is realista angol királynőt, akiben „nemzete erős akarata öltött testet”, s aki épp ezért győztes lett a történelemben – míg Stuart Mária „csak” a költészetben és a legendában.

Kötés, állapot: félvászon, a gerinc az éleknél kissé fakult. Beltartalom: korának megfelelő, megkímélt.

Terjedelem: 328 o.

Tömeg: 336 gr.

2364_kar

Árverés kezdete: 2017. Jún. 19. 11:55
Árverés vége: 2017. Júl. 03. 12:01
Termék megtekintve: 482

Fekete István: BALLAGÓ IDŐ ( Életrajzi regény)

MAGYAR HORGÁSZ 2009. LXIIII. TELJES évfolyam

A SZEGEDI NAGYÁRVÍZ ÉS ÚJJÁÉPÍTÉS (RITKA! )

RIADJ MAGYAR! 1848-1849 fametszetek ponyvái, csatakrónikái

A. A. Milne: MICSODA NÉGY NAP!

Dexter Masters: BALESET

Vaszilij Suskin: VÖRÖS KÁNYAFA

Novotni Péter: LOVAK TESTKÖZELBEN

Hortobágyi: EGYSÉGES ÉRETTSÉGI FELADATGYŰJTEMÉNY MATEMATIKA I-II.

DIETRICH: TIÉTEK AZ ÉLETEM. ..

VASÁRNAPI KÖNYV XX. 1930. I. félév 1-26. szám

TE FIGYELJ HAVER! - Hofi Géza (1980)

Janusz Wolniewitz: AZ UCAYALI DELFINJEI (Világjárók 138. )

Bednay: Szerelem, nő, házasság / Bölcs és tréfás mondások

Lev Tolsztoj: HÁBORÚ ÉS BÉKE I-IV.

Kürti László: Egy nap

Herman Wouk: ZENDÜLÉS A CAINE HADIHAJÓN

CIGÁNY NÉPRAJZI TANULMÁNYOK 13. / 2004

Karl May: WINNETOU 1. - OLD SHATTERHAND

Halász: GASZTRONÓMIAI KALANDOZÁSOK EURÓPÁBAN