Termék kategóriája: Könyv, Újság»Tudomány»Természettudomány
Stoeckel: A SZÜLÉSZET TANKÖNYVE - 1930 - ANTIKVÁR ÉRDEKESSÉG !!! | Termékkód: 280461 |
NAGYON RITKA!!
"HARMADIK BŐVÍTETT ÉS JAVÍTOTT KIADÁS, 614 NAGYRÉSZT SZÍNES SZÖVEGKÖZI ÁBRÁVAL"
Szerző: STOECKEL W. Dr.
Magyarra fordította: Batisweiler János Dr.
Kiadó: Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 1930
Kötés, állapot: félvászon - kopott, nyereghiányos -, a kötés a hibától függetlenül jól tart a lapok nem járnak ki. Könnyen javíttatható. Beltartalom: korát meghazudtolóan kitűnő, újszerűnek mondható, gazdagon illusztrált kötet.
Az ára, ha van: 6.000 Ft.-ról indul, árverésen 8.000 Ft. ért ütötték le. (igaz ott meg volt a nyereg).
Terjedelem: 1060 oldal
TARTALOM:
Szülészeti összefoglaló irodalom
A szülőutak és a medencebeli szervek anatómiája
A pete megtermékenyülése, beágyazódása és fejlődése
Szülészeti asepsis és antisepsis
A terhesség normális élettana
A normális szülés
Többesterhesség és többesszülés
A normális gyermekágy
Az újszülött élettana, gondozása és táplálása
Fájások és fájáskeltő szerek
A rendellenes szülés
A medence elváltozásai által okozott szülési zavarok
A szülésnél előforduló kóros vérzések
A méhrepedés
Az anyai szervezetnek a terhesség és szülés alatt előforduló kóros folyamatai
A lepény, a burkok, a köldökzsinór és a magzat kóros elváltozásai
A terhességnek és szülésnek a nemzőszervek és a közvetlenül szomszédos részek rendellenességei által okozott zavarai
Vetélés (abortus)
A méhenkívüli terhesség
A kóros gyermegágy
Az emlők működése és megbetegedések a gyermegágyban
A húgyszervek elváltozásai és betegségei a terhesség alatt, a szülés folyamán és a gyermegágyban
Az újszülött kórtana
Jogi kérdések a szülészetben
Tömeg: 1.932 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a Vevő igényei szerint.
(519) kar
Árverés kezdete: 2018. Okt. 15. 20:24 Árverés vége: 2018. Nov. 05. 19:24 Termék megtekintve: 1141 |