Svihran: HALLGATAG BARÁTAINK | Termékkód: 408420 |
Kiadó: Madách, 1982
Szerző: Ladislav Svihran
Tartalom, ajánló: Kik is hát ezek a hallgatag - az eredeti mű címében észrevétlennek nevezett - barátaink? A könyvet fellapozva rögtön kitűnik, hogy nemcsak észrevétlen, hanem egyben nélkülözhetetlen társainkról van szó. Mert ki is tudná ma elképzelni az életét izzólámpa, óra, telefon nélkül? És így sorolhatnánk tovább azokat a bennünket körülvevő fontos tárgyakat, berendezéseket, amelyeknek kényelmünket, sőt - mint a villámhárító esetében - a biztonságunkat köszönhetjük. Az izzólámpa, az óra, a telefon, sőt még a kerékpár története is többé-kevésbé ismeretes az olvasók előtt, de vajon ki tudná kapásból megmondani, mióta használnak porszívót, hűtő-, azaz pontosabban jégszekrényt, s hogyan működött a régi rómaiak "liftje", és mikor szerkesztették az első mosógépet? A szerző nagyszerű pszichológiai érzékkel válogatta össze az igazán érdeklődésre számot tartó témákat. A könyv huszonöt fejezete egy-egy pontos, izgalmas tanulmány. A szerző az adott témákat végigkíséri a kezdetektől egészen napjainkig. A Hallgatag barátaink nemcsak tanulságos, hasznos ismereteket tartalmazó könyv, hanem egyben gondolkodásra késztető mű is. Hozzájárul ahhoz, hogy fiatalok, idősek egyaránt jobban megbecsüljék, kíméljék a környezetükben levő eszközöket, berendezéseket, tárgyakat, amelyek évszázados, sőt gyakran évezredes fejlődés eredményeképpen nyerték el ma ismert alakjukat.
Fülszöveg: kérem tekintse meg a képgalériát.
Kötés, állapot: papírvédő - felső éle kissé szakadozott, kopottas -. + Félvászon: fedlap enyhén foltos. Beltartalom: megkímélt szép állapotban. Telis-tele illusztrációkkal. lsd. képgaléria.
Terjedelem: 297 o.
Tömeg: 744 gr.
1119_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 11. 11:52 Termék megtekintve: 1035 |