Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene
Szegő Júlia: EMBERNEK MARADNI - Bartók Béla életregénye | Termékkód: 434695 |
Zeneműkiadó, 1965
Szerző: Szegő Júlia
Ajánló: Ahogy Bartók zenéje egyre inkább közkinccsé válik, élete iránt is nő az érdeklődés. Sorra jelennek meg tanulmányok, emlékezések, vallomások századunk egyik legnagyobb zeneszerzőjéről. Különösen értékes azoknak az íróknak és muzsikusoknak írásai, akik személyesen ismerték őt. Ezért jelentős Szegő Júlia, a neves folklorista és írónő Bartók-könyve. Kortársak visszaemlékezései, személyes élményei és írásos dokumentumok alapján írta meg regényét. Külön érdekessége a könyvnek a hű és részletes beszámoló Bartók romániai tartózkodásáról, népdalgyűjtő tevékenységéről? Embernek maradni? Nagyon nehéz volt ez a fasizmus éveiben, csak keveseknek sikerült. Bartók, a művész, a tudós, az igazságot mindennél többre becsülő tiszta jellem ? embernek tudott maradni a legnehezebb időszakban is. Bartók nem csupán korunk nagy zeneszerzője, hanem az emberi magatartásnak is példája. Az életét a maga valóságában bemutató regény éppen ezért emberformáló, nemesítő olvasmány. A könyv ötödik kiadása Bartók születésének 100. évfordulója alkalmából jelenik meg.
Műfaj: életrajzi regény
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, korának megfelelő, bejegyzsémentes, megkímélt állapotban. A kiadói ajánlója, könyvjelzője is megvan.
Terjedelem: 482 o.
Tömeg: 473 gr.
2058_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 22. 14:04 Termék megtekintve: 641 |