Székely Júlia: A HALHATATLAN KEDVES | Termékkód: 460725 |
Kiadó: Zenemű, 1964
Ajánló: Az élményszerű közvetlenséggel megírt regény alapkérdése: ki lehetett a címzettje annak a soha el nem küldött lángolóan szerelmes levélnek, melyet Beethoven halála után találtak meg iratai között. A regény kerete: egy fiatal muzsikus, közvetlenül Beethoven halála után, végiglátogatja azt a hat asszonyt, akiről feltételezhető, hogy a nagy zeneszerzőnek eszményi társai voltak. Bettina von Arnim, Amalie Sebald, Rachel Levin, Giulietta Guicciardi, Brunczvik Teréz és Jozefin ? a hat asszony alakja gazdagon festett, eleven korrajz hátteréből bontakozik ki.
Kötés, állapot: kiadói "selyemszerű" egészvászon, kissé kopottas, polcképes. Beltartalom: sárgulás-, és bejegyzésmentes, korát meghazudtoló állapotban. A kiadói könyvjelző-ajánlója is megvan lsd. 2. kép, melynek másik oldalán a szerző portréja található.
Terjedelem: 480 o.
Tömeg: 410 gr.
3248_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 13. 21:48 Termék megtekintve: 545 |