Szilvási: APASSIONATA | Termékkód: 311299 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1974
Szerző: Szilvási Lajos
Tartalom, ajánló: 1944. október 15-én öt magyar katona megszökik a frontról. Csak ők maradtak életben a századból, amely annak idején a keleti hadszíntéren kezdte meg tragikus sorsát. Parancsnokuk, Türr Pál főhadnagy, már csak egyet akar: Túlélni a háború utolsó hónapjait biztos rejtekhelyen. Kalandos menekülésük során felvesznek kocsijukra egy sebesült angol pilótát, egy öreg munkaszolgálatos cigányt s egy gyönyörű fiatal lányt, Olgát, aki zeneakadémiai növendék, s családja elől szökik, nem akar nyugatra emigrálni. Zuárd atya, az emberséges rendfőnök jóvoltából egy premontrei rendházban lelnek biztosnak látszó menedéket. Itt, a rejtőzködés nehéz, idegfeszültséggel teli heteiben bomlik ki a regény konfliktusa a kommunista Szojka gépkocsivezető és Türr főhadnagy között. Dönteniük kell: segítenek-e kiszabadulni a kolostor alatti völgybe hurcolt politikai foglyoknak, vagy végzetükre hagyják őket? Türr főhadnagy a végsőkig ragaszkodik vélt igazához. Nem akar részt venni az akcióban, mire három embere az ő akarata ellenére kísérli meg a kiszabadítást. Vállalkozásuk és az ezt követő drámai eseménysor a regény csúcspontja.
Kötés, állapot: papírvédő ( éle egy helyen belülről javított) + félvászon (kívülről hibátlan, belülről 3 db halvány sárga folt "cellux nyoma". Beltartalom: Teljesen újszerű, egy halvány tulajdonosi bélyegzővel. Összességében: jó, megkímélt állapotú antikvár kötet.
Terjedelem: 484 o.
Tömeg: 468 gr.
Pécsen átvehető, utánvétel igényelhető. Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint.
(709)kar
Árverés vége: 2019. Márc. 02. 19:18 Termék megtekintve: 1027 |