Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 23.

Szimonov: NAPPALOK ÉS ÉJSZAKÁK Termékkód: 431529

Fixár: 390 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Jún. 20. 20:21

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Európa Könyvkiadó, 1975

Szerző: Konsztantyin Szimonov

Ajánló: Konsztantyin Mihajlovics Szimonovnak 1944-ben jelent meg a Nappalok és éjszakák című első nagyobb lélegzetű regénye, amelyben dokumentális hűséggel követve egy kisebb katonai egység elkeseredett küzdelmét, elsőként tudta érzékeltetni a sztálingrádi csata sorsdöntő napjainak feszültségét. A mű keletkezésének körülményeiről írja: ?A Nappalok és éjszakák-at nem mindjárt prózában gondoltam el, először egy nagy elbeszélő költeményre gondoltam. Poémát akartam írni Sztálingrádról, emberekkel és képekkel, amelyeket láttam és átéltem. És csak azután kezdett kristályosodni az az érzés, hogy nem, ez nem fér bele egy poémába??

Szimonov stílusa az orosz realisták hagyományait követi, népszerűségének könnyed, fordulatos nyelve mellett az igazság szenvedélyes keresése és bátor kimondása is egyik alapforrása.

A Világirodalom Remekei c. sorozat kötete

Kötés, állapot: kiadói egészvászon, a nyereg fakultas, a felirat nem kopott. Beltartalom: megkímélt, jó állapotú antikvár kötet.

Terjedelem: 424 o.

Tömeg: 462 gr.

1831_kar

Árverés kezdete: 2018. Jún. 06. 20:21
Árverés vége: 2018. Jún. 20. 20:21
Termék megtekintve: 696