Szimonov: NAPPALOK ÉS ÉJSZAKÁK | Termékkód: 431529 |
Európa Könyvkiadó, 1975
Szerző: Konsztantyin Szimonov
Ajánló: Konsztantyin Mihajlovics Szimonovnak 1944-ben jelent meg a Nappalok és éjszakák című első nagyobb lélegzetű regénye, amelyben dokumentális hűséggel követve egy kisebb katonai egység elkeseredett küzdelmét, elsőként tudta érzékeltetni a sztálingrádi csata sorsdöntő napjainak feszültségét. A mű keletkezésének körülményeiről írja: ?A Nappalok és éjszakák-at nem mindjárt prózában gondoltam el, először egy nagy elbeszélő költeményre gondoltam. Poémát akartam írni Sztálingrádról, emberekkel és képekkel, amelyeket láttam és átéltem. És csak azután kezdett kristályosodni az az érzés, hogy nem, ez nem fér bele egy poémába??
Szimonov stílusa az orosz realisták hagyományait követi, népszerűségének könnyed, fordulatos nyelve mellett az igazság szenvedélyes keresése és bátor kimondása is egyik alapforrása.
A Világirodalom Remekei c. sorozat kötete
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, a nyereg fakultas, a felirat nem kopott. Beltartalom: megkímélt, jó állapotú antikvár kötet.
Terjedelem: 424 o.
Tömeg: 462 gr.
1831_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 20. 20:21 Termék megtekintve: 696 |