Szombathy Viktor: AZ ÉSZAKI HEGYEK ÖLELÉSÉBEN /Ezereszínű magyarország | Termékkód: 435693 |
Kiadó: Móra, 1984
Szerző: Szombathy Viktor
EZERSZÍNŰ MAGYARORSZÁG c. sorozat kötete
Sorozataterkesztő: Karádi Ilona
Ajánló: Vallomások a szülőföldről ? így lehetne röviden jellemezni kiadónk sorozatát, amely tizenkét kötetben egy sokak számára kevéssé ismert, fölfedezésre váró országot mutat be: Magyarországot. Neves írók, költők vállalkoztak arra, hogy a ?fölnevelő táj? arculatát megrajzolják, megcsodálhassák műemlékeit, népi művészetét, irodalmi hagyományait, bemutassák az ott élők táj- és életformáló mindennapjait.
Más-más hangon, de közös céllal szólnak hozzánk ezek az írások: országjárásra, fölfedező utakra sarkallanak, jól tudva, hogy csak az átélt élmény maradandó.
Ez a könyv sok erdőn vezet keresztül. Lesz benne tavaszi friss smaragd, nyári melegzöld, őszi aranysárga, téli hófehér dunnája?Palócok tarka szőttese, bányászok ünnepe meg hegy meg szikla meg kialudt vulkán és megannyi ember. Szeretném mind az egészet markomba fogni, majd tenyeremet szétterítve a kedves olvasó elé gurítani: látva láthassa, hallva hallhassa, ahogy a magam szemével látom, a magam fülével hallom, a magam szeretetével írom ? olvassuk a kötet bevezetőjében. S mindehhez méltó kiegészítés a csaknem 300 fénykép.
Kötés, állapot: papírvédő, a hátlap kis kopásával is jónak mondható POLCKÉPES! + Kiadói egészvászon, és a beltartalom jó, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 421 o.
Tömeg: 776 gr.
2140_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 03. 16:22 Termék megtekintve: 661 |