Theodor Fontane: JENNY TREIBEL / STINE | Termékkód: 458696 |
Kiadó: Európa, 1977
Ajánló: Fontane mindkét kisregényének középpontjában szerelmi bonyodalom áll. S mint a nagy német író műveiben oly sokszor, a szerelem kibontakozása most is társadalmi akadályokba ütközik. De A Jenny Treibel-ben ez az uralkodó motívum játékos, könnyed változatban jelenik meg; a szép és okos professzorlány, Corinna, nem éppen legjobb hajlamainak szavára hallgat, mikor a gazdag, ám jelentéktelen Treibel fiút választja jövendőbelijéül, faképnél hagyva érte derék, komoly vőlegényét. Csupa fölényes csipkelődés ez a regény, az író derűs iróniával kezeli hőseit, mulat rajtuk, miközben megítéli őket.
A Stiné-t ugyanaz a tragikus alaphang hatja át, mely nagy regényeit, az Effi Briest-et és a Tévelygések ? tévedések-et jellemzi. Stine és az ifjú Waldemar gróf mély és valódi érzelme nem törheti át a társadalmi konvenciók válaszfalát; rendkívül finoman, majdnem eszköztelenül megrajzolt találkozásuk, őszinte szerelmük vitathatatlan igazsága azonban túléli-túlragyogja egyszeri sorsuk tragédiáját.
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, nyereg fakult, felirata kopott. Beltartalom: korát meghazudtolóan jó, megkímélt állapotban. A kiadói könyvjelző-ajánlója is megvan.
Terjedelem: 282 o.
Tömeg: 325 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igényei szerint.
3178_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 13. 18:33 Termék megtekintve: 450 |