Termék kategóriája: Könyv, Újság»Tudomány»Természettudomány
Tiboldi: TUDOMÁNY ÉS EMBERISÉG | Termékkód: 409529 |
Kiadó: Kossuth, 1978
Fordította: Tiboldi László
Ember / Föd / Mikrovilág
Világegyetem / Műszaki haladás
Ajánló: ...A nemzetközi szerzői gárda már önmagában is biztosíték arra, hogy valóban a tudományos életet leginkább izgató tudományos gondokkal, eredményekkel ismertetjük meg olvasóinkat, természetesen egyáltalán nem a teljességre való törekvés reményében. Ha a világ tudományára gondolunk, csak a végtelen világóceán juthat eszünkbe, amely kimeríthetetlen, de ahogy a végtelen óceánt is reprezentálhat egy kémcsőnyi víz oly módon, hogy sokat mond el a tengerről, egy kötetnyi válogatás is adhat ízelítőt a világ tudósainak tevékenységéről, problémáiról, eredményeiről. Ilyen kémcsőnek tekinthető ez a kötet is. A könyv gazdagon illusztrált; rengeteg kép, ábra, diagram segíti megérteni az egyes leírt gondolatokat.A gyűjtemény cikkei a következő kérdéscsoportok köré tömörülnek: ?Ember", ?Föld", ?Mikrovilág", ?Világegyetem", ?Technikai haladás". Minden egyes rész önmagában is körkép, s rendkívül érdekesen, sokoldalúan és sok oldalról tárgyalja az adott terület tudományos kérdéseit, ízelítőül az ?Ember" rész gazdag tartalmából említünk néhány szerzőt és tanulmányának címét. M. Ny. Livanov-J. A. Holodov: ?Az agyritmusok térbeli szinkronizációja "; Je. V. Smidt: ?Az agy érbetegségei: diagnosztikájuk és gyógyításuk". De az embernek nemcsak biológiai arculatát kívánjuk e részben megmutatni, hanem fel akarjuk mutatni az embert alkotásai tükrében is, s nemcsak a jelenkori alkotásaiban, hanem a múltbeliekben is, ezért régészeti tanulmányok is helyet kaptak e részben...
Tartalom: Kérem tekintse meg a kinígyított 2. és 3. képet.
Kötés, állapot: papírvédő, gerinc sarkainál kopottas, korának megfelelő. + egészvászon - HIBÁTLAN-. Beltertalom: korát meghazudtoló, jó állapotban.
Terjedelem: 372 o.
Tömeg: 788 gr.
1230_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 11. 09:48 Termék megtekintve: 770 |