Tolnai Gábor: A TENGER ÉS A SZÉL | Termékkód: 1062058584 |
Kiadó: Magvető, 1964
Ajánló: Tolnai Gábor kubai élményeit, tapasztalatait eleveníti fel útinaplójában. A szerző részt vett a kubai írók és művészek első kongresszusán. Ekkor szerzett benyomásairól számol be képekkel illusztrált kötetében. Felidézi Kuba jelenét, múltját. Élményszerűen ír a nép életmódjáról, érzés- és gondolatvilágáról, szokásairól, magatartásáról. Életre kelti Havanna tereit, utcáit, neves és jellegzetes épületeit. Legrészletesebben azonban Tolnai Gábor a fiatal szocialista ország kulturális életével foglalkozik. Részletes és érdekes fejezetekben ad számot Kuba irodalmi, zenei, képzőművészeti életéről, az új tartalommal telítődő gazdag, kimeríthetetlen nép kultúráról.
Kötés, állapot: papírvédő, néhol az éleknél kopottas. Keménytáblás félvászon, újszerű. Beltartalom: Könyvtári kömyv voét, jelzetekkel ellátott. Koránal megfelelő, állapotban. Fekete-fehér fotókkalillusztrált kötet.
Terjedelem: 281 o.
Tömeg: 1.140 gr.
Szállítási költség postai díjszabás szerint. Közepes postakész borítékba belefér.
3950_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 08. 20:14 Termék megtekintve: 482 |