Tolnai Lajos: A SÖTÉT VILÁG (1955) | Termékkód: 455965 |
Marosvásárhely, 1955.
Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó
Tartalom:
Előszó (Szabó Á. György)
A váraljai Nótáriusék
A pécsi út s a füstbe ment püspökség
Az én anyám
Az ozorai csata
Elvégeztetett
Athenac a magyar Alföldön
Petőfi és Jókai
Az első boldog óra
Egy irodalmi nemzetség és rövid élete
Hogyan lettem elbeszélő íróvá
Erdély
Vidéki Alkibiadész
Első összeütközéseim
A halál révén. Porig égünk. A nép
Egy irodalmi társaság és én
Egy ember a kapu alá surran
Egy másik ember
A német zsurnaliszták
Mérő János, Királyi Pál, Török József
A Petőfi Társulat
Egy új Athenaeum
Szabad előadásokat tartok
A politika
Még egyszer megalázva magamat
A mi lapunk - s az én főszerkesztőm
Függelék
Életrajzi adatok
Szemelvények kritikákból
Tolnai jelentősebb írásai
Kötés, állapot: keménytáblás félvászon. A fedlap jobb alsó sarka kissé nyomódott, élek néhol enyhén kopottak. Beltartalom: lapszélek egy cseppet sárgultak, korának megfelelő, bejegyzésmentes állapotban levő antikvár könyv.
Terjedelem: 215 o.
Tömeg: 312 gr.
2990_kar
Árverés vége: 2018. Máj. 28. 23:06 Termék megtekintve: 497 |