Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Dec 19.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

Tótfalusi István: VADEMECUM - Szokatlan szavak szótára Termékkód: 1062081925

Fixár: 540 Ft
Árverés vége: Lejárt
2018. Júl. 08. 12:34

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (474)

Kiadó: Móra, 1983

Szerző: Tótfalusi István

Tartalom, ajánló: „Vademecum (ejtsd vademékum) – régi magyarítása szerint "velemjáró könyvecske”: zsebkönyvszerű útikalauz. Vademecum, szükséges segédkönyv mindennemű utazók számára (1843-ban Pesten kiadott könyv címe). – Hasznos gyakorlati ismereteket tartalmazó könyvecske, zseblexikon. – Kisalakú, zsebben hordható könyv feljegyzések számára. Latin kifejezésből: vade mecum annyit tesz: „járj velem”. Egy XVII. századi lipcsei zsebkönyv használta először címként. Választékos, régies szó."  Tótfalusi István a szellemi kalandozók, az olvasó fiatalok számára készített útikalauzt, amelyben az általuk nem jól értett, vagy már csak egyes jelentésárnyalatokban ismert szavaknak kívánja visszaadni jelentésük teljes gazdagságát. Igaz, ez a szószedet minden létező és elképzelhető zsebet kinőtt. Ám a könyvespolcról még könnyen leemelhető és Hegedűs István rajzaival kiegészítve, nemcsak hasznos, hanem egyben igen szórakoztató olvasmány is.

Nagyszerű segítséget nyújt az olvasáshoz , a szövegértéshez és nyelvünk megőrzéséhez egyaránt, minden korosztály számára!

Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Jó, újszerű. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ! Beltartalom: Korának megfelelő, megkímélt állapotú, jó állapotú kötet kötet. Még a kiadói hibaigazító kis papírkája is megvan!

Terjedelem: 349 o. + kiegészítő szójegyzék

Tömeg: 565 gr.

1356_kar

Árverés kezdete: 2018. Júl. 01. 12:34
Árverés vége: 2018. Júl. 08. 12:34
Termék megtekintve: 279

OMEGA 7 - IDŐRABLÓ - LP - (1977)

Tapsról tapsra - RÁTONYI RÓBERT (1980)

Jack London: A VASPATA

NŐK LAPJA - XXXVI. évfolyam /1984/- 3 db. száma - GYÜJTŐKNEK!

ORSZÁG VILÁG -XXIX. évfolyam 4. szám /1985/- GYÜJTŐKNEK!

Beke Sándor: MIT MOND A SZÉKELY? - Székely viccek

Kocsis L. Mihály: SPORTPÁLYÁK FOGLYAI

Panoráma útikönyvek: ROMÁNIA

L. Réti Anna: MIÉRT VESZTETTÜNK? / Beszélgetések a futbalról

Hector Malot: A TENFERÉSZ FIA

IMPULZUS - 1988 IV. évf. 10. sz. - AZ INTELIGENS HÁZ!

DON BOSCO KALENDÁRIUM 2005

Magyar István:FELHÁBORODO M TEHÁT VAGYOK -Bálint György élete 1906-1943

Egyveleg BUDAI DÉNES műveiből - RÉGI SZTÁROKKAL AZ IGAZI "RETRO"! !

Angela Davis: ÉLETEM

JÚLIA KÜLÖNSZÁM 1999/5

Balázs Béla: LEHETETLEN EMBEREK

Claire Kenneth: HALÁLOS HÁROMSZÖG

Ignácz Rózsa: UTAZÁSOK EMLÉKKÖNYVE /Világjárók 132. /

Robin Cook: LÁZ