Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Febr 21.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

Tótfalusi István: VADEMECUM - Szokatlan szavak szótára Termékkód: 1062081925

Fixár: 540 Ft Villámár
Árverés vége: 2 nap, 12 óra
2018. Febr. 24. 09:04

540 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3023)

Kiadó: Móra, 1983

Szerző: Tótfalusi István

Tartalom, ajánló: „Vademecum (ejtsd vademékum) – régi magyarítása szerint "velemjáró könyvecske”: zsebkönyvszerű útikalauz. Vademecum, szükséges segédkönyv mindennemű utazók számára (1843-ban Pesten kiadott könyv címe). – Hasznos gyakorlati ismereteket tartalmazó könyvecske, zseblexikon. – Kisalakú, zsebben hordható könyv feljegyzések számára. Latin kifejezésből: vade mecum annyit tesz: „járj velem”. Egy XVII. századi lipcsei zsebkönyv használta először címként. Választékos, régies szó."  Tótfalusi István a szellemi kalandozók, az olvasó fiatalok számára készített útikalauzt, amelyben az általuk nem jól értett, vagy már csak egyes jelentésárnyalatokban ismert szavaknak kívánja visszaadni jelentésük teljes gazdagságát. Igaz, ez a szószedet minden létező és elképzelhető zsebet kinőtt. Ám a könyvespolcról még könnyen leemelhető és Hegedűs István rajzaival kiegészítve, nemcsak hasznos, hanem egyben igen szórakoztató olvasmány is.

Nagyszerű segítséget nyújt az olvasáshoz , a szövegértéshez és nyelvünk megőrzéséhez egyaránt, minden korosztály számára!

Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Jó, újszerű. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ! Beltartalom: Korának megfelelő, megkímélt állapotú, jó állapotú kötet kötet. Még a kiadói hibaigazító kis papírkája is megvan!

Terjedelem: 349 o. + kiegészítő szójegyzék

Tömeg: 565 gr.

1356_kar

Árverés kezdete: 2018. Febr. 17. 09:04
Árverés vége: 2018. Febr. 24. 09:04
Termék megtekintve: 235

Dankó: TUDOD-E? (2) - Érdekességek az állatvilágból

Deme - Fábián: HELYESÍRÁSI KÉZISZÓTÁR

Pócs Tamás: KULTÚRNÖVÉNYEK 1. (Búvár zsebkönyvek)

Marosán György: TÜZES KEMENCE (Tények és tanúk)

Francois Sagan: JÓ REGGELT, BÚBÁNAT! - SZERETI BRAHMSOT?

SZENES IVÁN: KISLÁNY A ZONGORÁNÁL ÉS TÁRSAI. .. (LP).

OLYMPISCHE SPIELE 1896 - HEUTE

A MAGYAR TÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI 8. rész

Frederik Pohl: TERROR

CIGÁNY NÉPRAJZI TANULMÁNYOK 2. /1994

Erich Maria Remarque: SZERELEM ÉS HALÁL ÓRÁJA

V. Gordon Childe: AZ EMBER ÖNMAGA MEGALKOTÓJA

Endrei Walter: SHERLOCK HOLMES FURCSA ESETE A FELTALÁLÓVAL-Csak 13 Ft.

Leblanc: ARSENE LUPIN HERLOCK SHOLMES ELLEN-Mesterdetekt ív kisk. 7.

Babits Mihály: A MAGYAR JELLEMRŐL

Boney M. : NIGHTFLIGHT TO VENUS -LP

László Endre: SZÍRIUSZ KAPITÁNY ÉS CORINTA

Ed McBain: HALJ MEG, ZSARU!

Máté György: A NAP VEREJTÉKE - Aranykönyv

Lakatos Zsuzsa-Láng András: PÓTMÉRKŐZÉS (bundabotrány: 1983)