Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Szept 19.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

Tótfalusi István: VADEMECUM - Szokatlan szavak szótára Termékkód: 1062081925

Fixár: 540 Ft
Árverés vége: Lejárt
2018. Júl. 08. 12:34

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (1014)

Kiadó: Móra, 1983

Szerző: Tótfalusi István

Tartalom, ajánló: „Vademecum (ejtsd vademékum) – régi magyarítása szerint "velemjáró könyvecske”: zsebkönyvszerű útikalauz. Vademecum, szükséges segédkönyv mindennemű utazók számára (1843-ban Pesten kiadott könyv címe). – Hasznos gyakorlati ismereteket tartalmazó könyvecske, zseblexikon. – Kisalakú, zsebben hordható könyv feljegyzések számára. Latin kifejezésből: vade mecum annyit tesz: „járj velem”. Egy XVII. századi lipcsei zsebkönyv használta először címként. Választékos, régies szó."  Tótfalusi István a szellemi kalandozók, az olvasó fiatalok számára készített útikalauzt, amelyben az általuk nem jól értett, vagy már csak egyes jelentésárnyalatokban ismert szavaknak kívánja visszaadni jelentésük teljes gazdagságát. Igaz, ez a szószedet minden létező és elképzelhető zsebet kinőtt. Ám a könyvespolcról még könnyen leemelhető és Hegedűs István rajzaival kiegészítve, nemcsak hasznos, hanem egyben igen szórakoztató olvasmány is.

Nagyszerű segítséget nyújt az olvasáshoz , a szövegértéshez és nyelvünk megőrzéséhez egyaránt, minden korosztály számára!

Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Jó, újszerű. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ! Beltartalom: Korának megfelelő, megkímélt állapotú, jó állapotú kötet kötet. Még a kiadói hibaigazító kis papírkája is megvan!

Terjedelem: 349 o. + kiegészítő szójegyzék

Tömeg: 565 gr.

1356_kar

Árverés kezdete: 2018. Júl. 01. 12:34
Árverés vége: 2018. Júl. 08. 12:34
Termék megtekintve: 274

MAGYAR GRAFIKA (1960) - Teljes IV. évfolyam

KLASSZIKUS ZENE /zeneszerzők, fogalmak (Diák-kiskönyv tár)

E. M. Remarque: SZERELEM ÉS HALÁL ÓRÁJA

Nemere István: ÉBREDÉS ELŐTT

Fenyvesi László: PARÁZNÁK ÉS SZOKNYAPECÉREK

Bazin: ASSZONYOK HATALMA / ÚJ!

PINCÉR - Vendéglátóipari szakmai lap (3db) 2002-es számok

Mikszáth Kálmán: A BESZÉLŐ KÖNTÖS / A GAVALLÉROK

III. Magyar Iparművészeti és Népművészeti kiállítás - 1955

Illés Béla: ÉG A TISZA

Charlotte Bronte: VILLETTE / HENRY HASTINGS KAPITÁNY I-II.

Novák Ferenc: FONDÜ-PARTI RECEPTEK (1984)

Kenneth: FORGÓ TÁNCPARKETT - Újszerű állapotban!

Szendei Ádám: GYÓGYSZER A CSALÁDBAN

Mezei András: ÉVA, SOK-SOK ÁDÁM ÉS. ..

Vivian: ROBIN HOOD

Vas ( Magyarország megyéi)

Torrente del Bosque: ÖSSZEESKÜVÉS-ELMÉL ETEK

Móricz Zsigmond: PILLANGÓ

V. Nyekraszov: FORDUL A KERÉK