Az ingyenes aukciós piactér | 2017. Nov 25.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Lexikon

Tótfalusi István: VADEMECUM - Szokatlan szavak szótára Termékkód: 1062081925

Fixár: 540 Ft Villámár
Árverés vége: 4 nap, 10 óra
2017. Nov. 29. 20:46

540 Ft Villámár

  konyvturi (514 ) starT.gif
  Minősítések száma: 514
Pozitív minősítés: 514 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (3091)

Kiadó: Móra, 1983

Szerző: Tótfalusi István

Tartalom, ajánló: „Vademecum (ejtsd vademékum) – régi magyarítása szerint "velemjáró könyvecske”: zsebkönyvszerű útikalauz. Vademecum, szükséges segédkönyv mindennemű utazók számára (1843-ban Pesten kiadott könyv címe). – Hasznos gyakorlati ismereteket tartalmazó könyvecske, zseblexikon. – Kisalakú, zsebben hordható könyv feljegyzések számára. Latin kifejezésből: vade mecum annyit tesz: „járj velem”. Egy XVII. századi lipcsei zsebkönyv használta először címként. Választékos, régies szó."  Tótfalusi István a szellemi kalandozók, az olvasó fiatalok számára készített útikalauzt, amelyben az általuk nem jól értett, vagy már csak egyes jelentésárnyalatokban ismert szavaknak kívánja visszaadni jelentésük teljes gazdagságát. Igaz, ez a szószedet minden létező és elképzelhető zsebet kinőtt. Ám a könyvespolcról még könnyen leemelhető és Hegedűs István rajzaival kiegészítve, nemcsak hasznos, hanem egyben igen szórakoztató olvasmány is.

Nagyszerű segítséget nyújt az olvasáshoz , a szövegértéshez és nyelvünk megőrzéséhez egyaránt, minden korosztály számára!

Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Jó, újszerű. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ! Beltartalom: Korának megfelelő, megkímélt állapotú, jó állapotú kötet kötet. Még a kiadói hibaigazító kis papírkája is megvan!

Terjedelem: 349 o. + kiegészítő szójegyzék

Tömeg: 565 gr.

1356_kar

Árverés kezdete: 2017. Nov. 22. 20:46
Árverés vége: 2017. Nov. 29. 20:46
Termék megtekintve: 208

Madách Imre: AZ EMBER TRAGÉDIÁJA (1956-os kiadás)

Charles Bettelhim: A FÜGGETLEN INDIA / AKCIÓS!

Gál - Kosztolányi: ÚJSZÖVETSÉGI SZENTÍRÁS

Lisa Alther: EREDENDŐ BŰNÖK

Berkesi András: MAGÁNY

Gabi Adam: OLYAN NAP, MINT A TÖBBI

Gyurkő László: FAUSTUS DOKTOR BOLDOGSÁGOS POKOLJÁRÁSA

Gams Judit-Salamon András: AZ ÉJSZAKA A VADAKÉ

Krúdy Gyula: AZ UTOLSÓ GAVALLÉR

Nagy Piroska: FELHŐKIÁLTÓ

Molnár Erik: A MAGYAR TÁRSADALOM TÖRTÉNETE AZ ÁRPÁDOKTÓL MOHÁCSIG

Kertész Erzsébet: CSIPKEBOLT BRÜSSZELBEN

Bihari Klára, Barát Endre: BAHCSISZERÁJI LÁTOMÁS

Kende: Mik vagytok Ti, Istenek? - ORVOSI MŰHIBÁK

Sütő András: HÁROM DRÁMA

Kovai Lőrinc: A BAJNOK

GALAKTIKA 84. III. évf. 1987/9. szám

Harangozó Márta: MÁRKUS LÁSZLÓ

GARFIELD 125. szám (képregény) ; poszterrel

Julien Green: RONCSOK