Trencsényi-Waldapfel Imre: MITOLÓGIA | Termékkód: 426849 |
Kiadó: Gondolat, 1983
Szerző: Trencsényi-Waldapfel Imre
Tartralom, ajánló: "Az őstársadalmak nagyjában és egészében egyöntetű fejlődéséből önként következik, hogy istenek és istennők, s róluk szóló mítoszok nemcsak a görög nép képzeletében születtek meg, hanem a világ minden táján, ahol az ember kisebb-nagyobb törzsekbe szerveződve léte fenntartásáért küzdött, s e küzdelem során kísérletet tett arra, hogy a természet erőit a maga szolgálatára kényszerítse. A társadalmi fejlődés általános törvényszerűségeiből következik az összehasonlító mitológia számára az a tanulság, hogy a különböző népek mítoszainak gyakran megfigyelhető egyezései nem szorítkoznak a rokon népek közös származásával magyarázható közös vonásokra."
Fekete-fehér képmellékletekkel gazdagon ellátott, nyolcadik kiadását is megérő, és a témakör iránt érdeklődőknek lebilincselő kötet. Név- és tárgymutatóval ellátott.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, gericen a felirat kopottas, a továbbiakban jó. Beltartalom: az 1. üres lapon tollal írt idézetek találhatóak. A továbbiakban sárgulásmentes, jó, korát meghazudtoló állapotban. Az 1. kép illusztráció.
Terjedelem: 415 o.
Tömeg: 726 gr.
Szállítási költség: a postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.
1102_kar_pótl
Árverés vége: 2018. Okt. 09. 21:05 Termék megtekintve: 883 |