Ürögdi György: KLEOPÁTRA | Termékkód: 427372 |
Kiadó: Gondolat, 1983
Szerző: Ürögdi György
Tartalom, ajánló: "Ki ne hallott, olvasott volna Kleopátráról, a történelemnek erről a híres asszonyáról? Shakespeare, G. B. Shaw választották drámájuk hősnőjévé, több filmet forgattak az ókori Egyiptom utolsó királynőjének regényes életéről. Ürögdi György a korabeli források, a legújabb kutatások felhasználásával mindvégig érdekes, könnyed, sőt izgalmas módon ábrázolja Kleopátra életét és korát. A könyv lapjain megelevenednek a nagy kortársak, így Caesar, Antonius, Pompeius, Cicero, a fiatal Augustus, a híres-hírhedt Herodés király és sok más neves közel-keleti, valamint római államférfi, a szerző élénk színekkel ecseteli a forrongó kort, Róma mindent elsöprő terjeszkedési törekvéseit, amelynek az utolsó még önálló ország uralkodónője, Kleopátra minden igyekezetével, politikai tehetségével, sőt nőiségének varázsával akart ellenállni, hogy országának függetlenségét biztosítsa. Végül is Róma diadalmaskodott és a királynő életével fizetett. Számos kevéssé vagy alig ismert kép, valamint két térkép érzékelteti és magyarázza a könyv mondanivalóját."
Műfaj: történelemi
Kötés, állapot: papírvédő, felső éle szakadozott, fedrész kopottas, még polcképes. + Kiadói egészvászon, megkímélt állapotban. Beltartalom: sérülésmentes, újszerű.
Terjedelem: 285 o.
Tömeg: 661 gr.
1582_kar+szil
Árverés vége: 2018. Nov. 04. 22:26 Termék megtekintve: 720 |