Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egészség, életmód
Vátszjájána: KÁMA-SZÚTRA (A szerelem tankönyve) | Termékkód: 453921 |
Kiadó: Medicina, 1982
Fordította: Baktay Ervin
Illusztráció: Würtz Ádám
Ajánló: A Káma-szútra - Vátszjájának, a valószínűleg a 3. században, Indiában élt szerzőnek az egyetlen fennmaradt, eredetileg szanszkrit nyelven írott műve, pontos fordításban: A szerelem vezérfonalai - máig a szerelmi tudományok alapkönyve. Célja az indiai szerző szerint, hogy az ember elsajátítsa a három földi érték, azaz az Erény (Dharma), a Vagyon (Artha) és a Szerelem (Kama) közül a harmadikat. Ez utóbbi "a tulajdonunkká vált dolgok élvezete a hallás, tapintás, látás, ízlés és szaglás öt érzékének segítségével, melyek a szellemmel és a lélekkel válnak eggyé". Az ezek és az érzékelt dolgok közti különleges kapcsolatból ered a gyönyör tudatossá válása, ami nem más, mint a Káma. A szútra ("vezérfonal") a korabeli tudományos irodalom műfaja volt. A magyar fordítást Baktay Ervin, a kiváló magyar indiológus készítette.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, korának megfelelő, jó. Polcképes. Beltartalom: többször olvasott, bejegyzésmentes antikvár kötet.
Terjedelem: 309 o.
Tömeg: 489 gr.
2560_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 19. 19:53 Termék megtekintve: 608 |