Victor Hugo: A NEVETŐ EMBER | Termékkód: 1062106944 |
Kiadó: Kriterion, 1986
Ajánló: A romantikus költészet, dráma- és regényirodalom legnagyobb francia klasszikusának hatalmas regénye a XVIII. század nemesi Angliájába vezet bennünket. Hugo színes és groteszk végletek közt csapongó képzelete viharos erővel sodorja az olvasót regényes tájakra, festői koldusnyomorba, hivalgó főúri pompába, de mindenütt az igaz emberséget, a szabadság nemes eszményeit kutatja, és egy nagy forradalmár szertelen gyűlöletét zúdítja a zsarnokság minden formájára. Victor Hugo csalhatatlan művészettel tárja fel a tragikus embersors lenyűgöző pátoszát, s a bohóctragédia hálás témája mindig megtalálja a szívünk titkos kamráihoz vezető utat, a részvét útját.
Kötés, állapot: papír védő, korát meghazudtoló, polcképes. +Kiadói félvászon, teljesen újszerű. Beltartalom: korának megfelelő, bejegyzés mentes.
Terjedelem: 567 o.
Tömeg: 470 gr.
Szállítási költség: mindenkori postai díjszabás szerint.
2625_kar_pótl
Árverés vége: 2018. Júl. 02. 18:12 Termék megtekintve: 227 |