Vörösmarty Mihály: CSONGOR ÉS TÜNDE /Hintz Gyula illusztrációival | Termékkód: 457818 |
Magyar Helikon, 1960
Megjelent: 8.200 példányban
"Vörösmarty a témát Gyergyai (Gergei) Albert XVII. századi széphistóriájából vette (Árgyilus királyfi és Tündér Szép Ilona alakja), valamint Shakespeare Szentivánéji álom című vígjátéka is hatott rá. 1831-ben jelent meg hatalmas életművének egyik legnagyszerűbb darabja, műfaja verses mesejáték, amely a "pogány kunok idejében" játszódik. Csongor öt felvonáson át keresi, kutatja Tündét, a földre leszállt, majd Mirigy, a boszorkány miatt innen elmenekülni kényszerült tündérlányt, akibe szerelmes és aki - valamikor - az övé lett. A boldogság keresése, kutatása adja a darab alaptörténetét, de miközben Csongor - szinte metafizikai vágyaktól űzve bolyong a földi tereken, találkozik az emberiség jelképi nagy figuráival, a királlyal, kalmárral és a tudóssal is, akiknek sorsában az élet értelmét meghatározó erőkkel is szembesül."
Műfaj: verses mesejáték
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Kívül belül újszerű, bejegyzésmentes állapotban. A kötet album méretű!
Terjedelem: 243 o.
Tömeg: 1.038 gr.
3096_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 04. 14:41 Termék megtekintve: 712 |