Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

W. Faulkner: A HANG ÉS A TÉBOLY / MÍG FEKSZEM KITERÍTVE Termékkód: 1062088140

Fixár: 640 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Jún. 12. 17:59

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Kiadó: KRITERION,  1976

Ajánló: William Faulkner (1897-1962) az amerikai Dél krónikása, a klasszikus nagyepika századunkban szinte egyedülálló mestere. Húsz regényének, öt novelláskötetének legtöbbje összetartozik, együtt adja ki a képzelet alkotta Yoknapatawpha megye történetét. Ebben a csaknem százötven évet átfogó színjátékban ?az ősrégi, egyetemes igazságok, az együttérzés és önfeláldozás, a szerelem és becsület, a szánalom és büszkeség? nagy emberi témái bontakoznak ki előttünk tragikus sorsok tükrében, a létezés alaptörvényeit megvilágítva.
Ez a két regény a faulkneri életmű két mesterműve. Az 1929-ben megjelent A hang és téboly az átokverte Compson család históriája, amelyben az író végleges ellentéteket markol össze: durva komikumot és emelkedett hősiességet, bűnt és bűnhődést, múltat és jelent, fehéret és feketéket. Négyen mondják el ugyanazt a mesét, s előadásukban együtt szólal meg az emberi önkifejezés két lehetősége: ?a hang?, vagyis az értelmetlen fájdalom történelem előtti üvöltése, és a ?téboly?, azaz a gyötrelmesen érzékeny huszadik századi tudat önmagát tagadó-bizonyító belső párbeszéde.
A Míg fekszem kiterítve (1930) más környezetet mutat be. Meghal egy tanyasi öregasszony, s a családtagok szekérre rakják a koporsót, hogy az elköltözött földi maradványait a városban, rokoni csontok közt helyezzék örök nyugalomra. Viszontagságos úton szekereznek végig, hogy végbevigyék, amire vállalkoztak. Komikus eposz ez a történet, amelyben a felbomlás szörnyűsége és az emberi összefogás nagyszerűsége fonódik össze szerves egységgé.

Kötés, állapot: papírvédő felső élnél szakadt. + Keménytáblás félvászon, a papír védő megvédte, korának megfelelő, jó. Kérem tekintse meg a képgalériát. Beltartalom: a kötés belseje és az előzéklapok haloványan pöttyösek. A továbbiakban teljesen megkímélt bejegyzés mentes állapotban.

Terjedelem: 477 o.

Tömeg: 491 gr.

Szállítási költség: postai díjstabás szerint.

304_kar_pótl

Árverés kezdete: 2018. Jún. 10. 17:59
Árverés vége: 2018. Jún. 12. 17:59
Termék megtekintve: 421