Walter Scott: A FEKETE TÖRPE (kisregények és elbeszélések) | Termékkód: 458483 |
Kiadó: Európa, 1981
Ajánló: Walter Scott barátai ebből a kötetből új oldaláról ismerhetik meg kedves szerzőjüket. Az életművének fontos, bár csupán csekély hányadát kitevő novellák és kisregények mind ez ideig jószerével ismeretlenek voltak nálunk. Ez a három mű ? a két első kései remek, a harmadik fiatalkori termés ? méltán számít művészetének legjobb példái közé. Megrendítően szép, balladás hangvételű, rövid lélegzetű, jól szerkesztett, zárt történetek. A fekete törpe a hegyvidéken hosszúra nyúlt középkor sejtelmes, babonás világát idézi. A fa asszonya és A két hajcsár a régi és az új mezsgyéjén játszódik ? a kemény, hagyományőrző skót karakterről szól, a XVIII. századforduló világáról, a Skót Felföld bomlásnak induló, középkori erényeket védelmező skót paraszti, kisnemesi életformáját siratja ? azaz a scotti életmű leggyakoribb témájából merít. Walter Scott neve a több kötetes, romantikus történelmi regények színpompás világát idézi; lovagokat, reneszánsz hősöket. Ezekből a XVIII. századi történetekből azonban és kisregényei egyik ciklusához, a Canongate-i krónikákhoz írott terjedelmes, önálló kisregénnyé bővülő bevezetőjéből, amellyel ez a válogatás is kezdődik, az érett, lehiggadt író tekint ránk; öregkori realizmusa legszebb, legérdekesebb, turgenyevi ízeket idéző lapjait kínálva az olvasónak.
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Kívül-belül, korát meghazudtoló, megkímélt állapotban. A kiadói könyvjelző-ajánlója is megvan.
Terjedelem: 397 o.
Tömeg: 423 gr.
3163_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 25. 09:37 Termék megtekintve: 553 |