Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 24.

Walter Scott: A LOVAG Termékkód: 486025

Fixár: 540 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Okt. 15. 22:51

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Kiadó: Európa, 1978

Ajánló: A kalandos történelmi regények kedvelői ezúttal a műfaj megteremtőjének és máig legnagyobb mesterének egy magyarul mindeddig ismeretlen regényét vehetik kézbe. A lovag a XVII. század derekán játszódik, az angol polgárháború idején. Lapjait a forradalmi hatalom csúcsai felé törő Cromwell uralja: az ő parancsára indulnak kémek, ?vasbordájú? lovasok, katonai prédikátorok a lefejezett király vesztett csatából menekülő, léha fiának nyomában. A nyomok pedig Woodstock várkastélyában vezetnek ? az omladozó, kísértet járta, titkos folyosókban, rejtekjáratokban bővelkedő, vén erdőbe, ahol az idők forgószelétől érintetlenül ül a szilárd hűségű Lee, az agg lovag bájos ifjú leányával, akit szíve az ellenség táborába állt Everard ezredeshez, Cromwell katonájához húz. Papok, katonák, züllött lovagok, kétkulacsos összeesküvők, puritán prédikátorok és nem utolsósorban rejtélyes kísértetek népesítik be a fordulatos regény lapjait, kezeskedve arról, hogy a műfaj barátai most se csalódjanak a kedves szerzőjükben.

Kötés, állapot: papírvédő, fedlapjának felső éle kissé beszakadt és gyűrődött, a továbbiakban korának megfelelő. A kép illusztráció. Kiadói egészvászon kötése teljesen újszerű. Beltartalom, bejegyzésmentes, korának megfelelő antikvár kötet.

Terjedelem: 635 o.

Tömeg: 554 gr.

3811_kar

Árverés kezdete: 2018. Szept. 15. 22:51
Árverés vége: 2018. Okt. 15. 22:51
Termék megtekintve: 429