Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Márc 23.

Walter Scott: IVANHOE - A világirodalom remekei Termékkód: 311570

Fixár: 390 Ft Villámár
Árverés vége: 23 nap, 19 óra
2019. Ápr. 16. 18:03

390 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (140)

Szerző: Walter Scott

Kiadó: Európa, 1966

Tartalom, ajánló: A regény a korai középkorba viszi el az olvasót, a XII. század utolsó évtizedébe, amikor még javában forr az a katlan, amelyből végül az angol nemzet és a mai angol nyelv emelkedett ki. A kelta őslakók helyébe lépő angolszászok is elnyomott néppé váltak, amikor Hódító Vilmos normannjaival átkelt a tengeren, és a hastingsi csatában legyőzte az angolszászokat. A két nép idővel egybeolvadt, de Ivanhoe korában még éles az ellentét a hódítók és a legyőzöttek között. A király Oroszlánszívű Richárd, aki más európai uralkodók példájára részt vesz a keresztes háborúban. Hazatérőben hajótörést szenvedett, és a német császár fogságába került, aki csak két évvel később bocsátotta szabadon. Közben léha öccse, János herceg bitorolta a hatalmat. Ebben a korban és ebben a környezetben lép az olvasó elé Richárd király nagyszerű lovagja, a tiszta lelkű, ifjú Ivanhoe. S megjelenik Robin Hood is, az óangol balladák hőse, aki a sherwoodi erdőben tanyázik, és a szegények, az elnyomottak oltalmazója a kegyetlen egyházi és világi uralkodókkal szemben.

Kötés, állapot: félvászon - korának megfelelő-. Beltartalom: sértetlen, lapélek enyhén sárgultak. Összességében: jó, megkímélt állapotú antikvár kötet.

Terjedelem: 525 o.

Tömeg: 526 gr.

(729)kar

Árverés kezdete: 2019. Márc. 17. 17:03
Árverés vége: 2019. Ápr. 16. 18:03
Termék megtekintve: 1165

Nemere István: A Neutron-akció

SÁRDY JÁNOS - Operettdalokat énekel - KISLEMEZ! !!

Simenon: Maigret Vichyben

SZÉP VERSEK 1975

Gayle Rivers: A PROFI - Őfelsége orgyilkosa

Családi Lap 2 db. száma _XXXIII évfolyam_1984 - GYŰJTŐKNEK!

Pallas Antikvárium: FINOMSÁGOK GOMBÁVAL

Rácz: AZ ÁLLATVILÁG UTOLSÓ MENEDÉKEI - Három földrész nemzeti parkjai

Ligeti Vilma: A GANGESZ PARTJÁN (Világjárók 66. )

Sütő András: ENGEDJÉTEK HOZZÁM JÖNNI A SZAVAKAT

Kőrösi P. József: KÖLTŐK KÖNYVE

SZÉP VERSEK 1971

PC GURU - 2003 - 2 db. száma - DARABONKÉNT IS! - Melléletek nélkül!

CRICHTON: KONGÓ - AKCIÓS ÉS IZGALMAS!

Lukács József: Istenek útjai

A MAGYAR TÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI 3. rész

V. I. Lenin: Művei 33. -1921 augusztus - 1923 március

Tornyai János: FÁKLYA AZ ISTEN KEZÉBEN

SZÉP VERSEK 85

KÉZIKÖNYV A VALLÁSRÓL