Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Jún 19.

Werner Steinberg: A FÉNY SZERELMESE (Heine regényes életrajza) Termékkód: 1062088458

Fixár: 520 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 23 óra
2018. Jún. 24. 12:23

520 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (2520)

Kiadó: Kossuth, 1962

Ajánló: Heinrich Heine, a nagy német költő hányatott és válságokkal tele életútja szinte önként ajánlozik regényes életrajz-formában való megörökítésre. W. Steinberg nem a teljes élet kronologikus elmondásának módszerét választotta, hanem az emberré és harcos költővé válás egy-egy jelenetét regényesíti meg. Így fűződnek zsinórra a gyöngyök: a düsseldorfi gyermekkorban Napóleon látogatása, frankfurtban az első „inaskodás”, gyakornokoskodás Hamburgban a milliomos nagybácsinál, első szerelme, majd Bonnban, Göttingában, Berlinben az egyetemi diákévek, melyeket már a szabadságért vívott írói küzdelem jellemez. Heine neves emberek társaságában érik költővé, de a reakció üldözi, s gyakran betiltással sújtja műveit. Végül Franciaország nyújt neki menedéket, innen szállnak hazáját féltő gondolatai az elporoszosodó Németország felé.

Kötés, állapot: kemánytáblás félvászon, kívül-belül teljesen újszerű állapotban.

Terjedelem: 476 o.

Tömeg: 599 gr.

3764_kar_pótl

Árverés kezdete: 2018. Jún. 17. 12:23
Árverés vége: 2018. Jún. 24. 12:23
Termék megtekintve: 211

White: A NAGY KÜZDELEM

Magyar Múzsa 1920. I. évf. 2. sz. - Irodalmi és Művészeti folyóirat

GALAKTIKA 102. V. évf. 1989/3. szám

Moldova György: MAGÁNYOS PAVILON

George Lucas: CSILLAGOK HÁBORÚJA (könyv)

Ludas Magazin 3 db. - (1975-1978-198 0) - GYŰJTŐKNEK!

Kiss Dénes: EB VAGY KUTYA

LUDAS MATYI ÉVKÖNYVE 1985

SUBIDUBI - Bergendy szalonzenekar

Arnold Bennett: GRAND HOTEL BABYLON

Röck Gyula: A MÁGIA TÖRTÉNETE

DEMIS ROUSSOS - SOUVENIRS -LP

Buzzati: KÉPES POÉMA

Hegedűs Géza: A MILÉTOSZI HAJÓS

Nagy Bandó: ANDRÁS KÖNYVE (Fordított teremtés)

LOVAS NEMZET XII. évf. 1. sz. - 2006

Nina Lambert: AZ A PILLANAT

Surányi Endre: AZ AUTÓ

Nemere István: ÚGYIS ELVISZ AZ ÖRDÖG - 1. kiadás!

Izsák Lajos: POLGÁRI ELLENZÉKI PÁRTOK MAGYARORSZÁGON 1944-1949