Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Szept 19.

Werner Steinberg: A FÉNY SZERELMESE (Heine regényes életrajza) Termékkód: 1062088458

Fixár: 520 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Júl. 08. 12:23

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (1014)

Kiadó: Kossuth, 1962

Ajánló: Heinrich Heine, a nagy német költő hányatott és válságokkal tele életútja szinte önként ajánlozik regényes életrajz-formában való megörökítésre. W. Steinberg nem a teljes élet kronologikus elmondásának módszerét választotta, hanem az emberré és harcos költővé válás egy-egy jelenetét regényesíti meg. Így fűződnek zsinórra a gyöngyök: a düsseldorfi gyermekkorban Napóleon látogatása, frankfurtban az első „inaskodás”, gyakornokoskodás Hamburgban a milliomos nagybácsinál, első szerelme, majd Bonnban, Göttingában, Berlinben az egyetemi diákévek, melyeket már a szabadságért vívott írói küzdelem jellemez. Heine neves emberek társaságában érik költővé, de a reakció üldözi, s gyakran betiltással sújtja műveit. Végül Franciaország nyújt neki menedéket, innen szállnak hazáját féltő gondolatai az elporoszosodó Németország felé.

Kötés, állapot: kemánytáblás félvászon, kívül-belül teljesen újszerű állapotban.

Terjedelem: 476 o.

Tömeg: 599 gr.

3764_kar_pótl

Árverés kezdete: 2018. Júl. 01. 12:23
Árverés vége: 2018. Júl. 08. 12:23
Termék megtekintve: 223

Székely András: SZOVJETUNIÓ I. (Természetföld rajz)

Ogger: BankKárok avagy mi történik a pénzünkkel? - AKTUÁLIS!

Dahl: SZUPERPEMPŐ - Meghökkentő mesék - Galád humorú mesék

Dick Francis: VISSZATÉRÉS

Kálmán Imre: részletek "CSÁRDÁSKIRÁL YNŐ" c. operett -NEVES ELŐADÓK!

Ufómagazin I. évf. 3. sz. - 1990

MINDENKINEK VAN EGY ÁLMA - Fényes Szabolcs dalai -Szuper válogatás!

ARATOR - Dolgozatok Balassa Iván 70. születésnapja tiszteletére

Lengyel Péter: OGG MÁSODIK BOLYGÓJA

Huszka Jenőné Arányi Mária: SZELLŐ SZÁRNYÁN. ..

Václav Pavel Borovicka: HÍRES POLITIKAI MERÉNYLETEK

Potoczky: DIVAT ALBUM / Tavasz-nyár

Steinbeck: KÉSIK A SZÜRET

(zombori) Németh Dezső: DOKTOROK CELLÁJA - Új!

MODERN TALKING: LET'S TALK ABOUT LOVE (LP)

Ősz Ferenc: ARCHIMEDES A RUBRIKÁN

Zattykó: NAGY ÖRÖM A KISKERT - Új könyv!

SÁRDY JÁNOS - Operettdalokat énekel - KISLEMEZ! !!

Móricz Zsigmond: ÁRVÁCSKA (könyv)

Farkas Zsuzsanna - Molnár Miklós: FIZIKA 10.