William Styron: HÁZAM LÁNGRA GYULLAD | Termékkód: 485757 |
Kiadó: Európa, 1966
Sorozat: 5 világrész könyvei
Ajánló: A regény színhelye Itália, szereplői amerikaiak és olaszok, s a cselekmény középpontjában egy gyilkosság áll. A festői díszletek és a véres tragédia azonban csupán keretül szolgál az írónak arra, hogy bemutasson két embert, aki az "édes élet? hínárjában vergődik: egy tehetséges, de elzüllött festőművészt, s egy romlott de mégis érdekes egyéniségű milliomost.
Az alkohol és a szexualitás gőze lengi körül őket, konfliktusuk hátterében ott sötétlik hazájuk, Amerika délvidékének robbanásig feszült problematikája ? nem csoda hát, hogy Itália kék ege alatt is hasztalan keresik a feloldódást, és sorsuknak tragédiába kell fulladnia.
A ?Házam lángra gyullad? a XX. sz. egyik legnagyobb művészregénye.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, új, újszerű. Beltartalom: lapszélek enyhe sárgulása kivételével, megkímélt, bejegyzésmentes, korának megfelelő antikvár kötet.
Terjedelem: 570 o.
Tömeg: 517 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint. Pécsen esetileg átvehető.
3791_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 04. 18:54 Termék megtekintve: 443 |