Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Dec 9.

 Termék kategóriája: Gyűjtemény

Zártdobozos "Mauthe" fali ingaóra Termékkód: 1062155967

Jelenlegi ár: 48.000 Ft
Villámár: 49.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 nap, 10 óra
2018. Dec. 12. 11:31
Eladó helye: Budapest

Minimális ajánlat: 48.000 Ft

  okjak (18 ) starY.gif
  Minősítések száma: 18
Pozitív minősítés: 18 (100%)

Regisztráció dátuma: 2009.06.27.
  A felhasználó egyéb termékei (35)

Friedrich Mauthe Schwenningen/Nekar-ban 1844-ben alapított gyárában általában asztali-, és kandallóórákat gyártottak, fali ingaórát lényegesen kevesebbet, így ezek ritkaságnak is számítanak. A német óra a múlt század elején készült, ennek ellenére doboza és szerkezete szinte újszerű állapotban van. A szerkezet teljesen szétszedve lett átvizsgálva, kitisztítva és olajozva. A doboz faápoló szerrel gondozva. Az óra félütő rendszerű. Az egy magasabb szimpla és egy alacsonyabb kettős hangból álló bim-bam ütés félkor egyszer, órakor a megfelelő számban szólal meg. A selymesfényű, mahagóni színű doboz tömör (nem furnérozott) fából készült, . Az ajtó az ezüstös színű számlap előtt kör alakú üvegezésű, két oldalt fafaragásos díszítéssel, lejjebb csiszolt ólomüveg berakású. Az inga szára szintén fa a kis hődilatáció végett. A két alsó helyzetrögzítő csavar a doboz belsejében van elhelyezve. Az inga vége közelében egy ORIGINAL Mauthe MADE IN GERMANY feliratú fémembléma van felerősítve a dobozra. A szerkezet hátsó réz szerelőlapjába lenn a 42/105 és a *215 882 azonosítók vannak beleütve (gravírozva). Egy felhúzással egy hetes működés. Az eredeti felhúzókulcs mellékelve. Befoglaló méretek: magasság 55cm, szélesség 29cm, mélység 14cm. Tömeg: 4,5kg.

Ez nem un. "lomis" áru, amit vásárlás után az óráshoz és asztaloshoz kell vinni javításra komoly pénzért. Mivel használt áru, ezért nem tudok garanciát vállalni, azonban egy ésszerű határon belüli esetleges óraszerkezeti meghibásodásokat megjavítom.

Az óra egy felszámolandó gyűjtemény óvott darabja, s már jellegénél fogva sem szívesen vállalok csomagolást és szállíttatást. Lehetőleg kézbe szeretném átadni! A leütési ár plusz 1500 Ft postaköltség előzetes átutalása esetén, gondosan csomagolva, értékbiztosítással, futárral tudom küldeni. Ekkor részletes, írott üzembe helyezési útmutatást adok.

Eladó helye: Magyarország Budapest (1142)
Kikiáltási ár: 48.000 Ft
Árverés kezdete: 2018. Dec. 09. 11:31
Árverés vége: 2018. Dec. 12. 11:31
Termék megtekintve: 101

Feketeerdei antik kakukkosóra

Feketeerdei antik kakukkosóra

Rézlemez foglalású ingarugók, pendelfeder, suspension springs

Eredeti ZentRa FHS félütő kandallóóra

Belsőingás, holland-német Zaanse-FHS falióra

Precíziós Junghans félütő kandallóóra

Feketeerdei antik kakukkosóra

Condor márkanevű Hermle kétsúlyos, fali ingaóra

Feketeerdei antik kakukkosóra