Zilahy: A DUKAY CSALÁD II. / Rézmetszet alkonyat | Termékkód: 450426 |
1914 - 1939
Kiadó: Szépirodalmi, 1962
Szerző: Zilahy Lajos
Ajánló: Zilahy 1947-ben írta az Ararát című regényt. Később - már emigrációban - tovább szőtte a történet szálait, megírva az előzményeket és a folytatást is. Így született A Dukay család trilógia, a magyar arisztokrácia közel másfélszáz esztendőt átfogó társadalomrajza. A regényben, mely a bécsi kongresszus megnyitásakor (1814) kezdődik és a huszadik század negyvenes éveinek végén ér véget, több kor és több nemzedék története szövődik egymásba rendkívül fordulatosan és olvasmányosan. Realizmus és romantika keveredik a nagyregényben, gyakran lírai, máskor humoros jelenetekkel ötvöződve. A trilógia a hetvenes években Újvidéken jelent meg, átkerült hazánkba is - de a cenzúra nem engedte a regényt a maga teljességében forgalomba hozni Magyarországon.
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon,korának megfelelő. Beltartalom: korát meghazudtoló, megkímélt állapotban. A kép illusztráció.
Terjedelem: 928 o.
Tömeg: 695 gr.
2612_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 23. 07:05 Termék megtekintve: 647 |