Zola: A PATKÁNYFOGÓ | Termékkód: 455914 |
Kiadó: Európa, 1962
A VILÁGIRODALOM KLASSZIKUSAI c. sorozat kötete
Szerző: Émile Zola
Tartalom, ajánló: A regény egy külvárosi csapszékről, Colombe apó "Patkányfogó"-járól kapta a címét. Ez a csapszék a regényben félelmetes jelképpé mélyül: mint valami iszonyú mocsár, elnyeli Coupeau-t, a szerencsétlenül járt bádogos segédet, elemészti iszákos munkatársait, sírjává lesz Gervaise-nek, a Párizsba szakadt, szánalomra méltó mosónőnek is. Gervaise ? a regény főhőse ? szívósan küzd a fojtogató sors ellen, de felőrlődik férje és szeretője között, akik irgalmatlanul gyötrik, s lelketlenül kihasználják. A Patkányfogó "ijesztő körkép, mely magában hordja erkölcsi tanulságát" ? írja Zola. A legsötétebb színekben festi meg a munkások s a munkássorból kitörni akaró Gervaise életét: komor környezet, siralmas odúk, kapualjakból kifolyó bűzös szennyvíz, butító munka, csavargás, iszákosság, lealjasító nyomor, torz jellemek, tragikus sorsú félemberek ? ez A Patkányfogó világa, ahová csak véletlenül téved be egy-egy vidító napsugár, hogy utána annál sivárabbnak hasson a mindent elborító reménytelenség...
Kötés, állapot: Kiadói egészvászon, kissé kopottas, a nyeregrésze fakult. Beltartalom: megkímélt, korát meghazudtóló, jó állapotban.
Terjedelem: 415 o.
Tömeg: 457 gr.
2981_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 11. 17:58 Termék megtekintve: 706 |