Zsigray Julianna: TRAGIKUS KERINGŐ | Termékkód: 425177 |
Kiadó: Zenemű, 1969
Szerző: Zsigray Julianna
Tartalom, ajánló: Egy világhírű operett szerző életének regénye. A szerző nem mondja meg, hogy ki az, akinek édes-bús keringőire immár fél évszázad óta táncol a földkerekség minden népe. Mégis hiteles az írói képzelettel, gazdag színekben megfestett hős alakja, amint hiteles az a megragadó korrajz is, amelynek keretében a magyar hangvételű tragikus keringő - egy egész élet muzsikája - elhangzik.
"Nikit az utolsó felvonás után is színpadra hívták és most egyenesen Ilona páholya felé fordult, de a páholy üres volt. Az asszony elment. Amikor végre a bankett és ünneplés után egyedül maradt, újra megrohanta a vágy, hogy lássa az asszonyt, hogy beszéljen vele... Reggel egy levelet talált a szobájában. Régi szállodai szokás szerint az ajtó alatt csúsztatták be. Azonnal megismerte a levelet, bár tíz évvel ezelőtt kapott Ilonáról utoljára hírt. Még most is a halványsárga levélpapírt használta . Maga is elmosolyodott, hogy a keze remeg, amíg a borítékot felbontja. De örült ennek az érzésnek, a fiatalságot jelentette. Délután várlak - és egy nagy I betű. Ilona nem szereti a szószaporítást."
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, a hátlapnál szakadt. + Kiadói egészvászon, jó, korának megfelelő. Beltartalom: egy tulajdonosi bejegyzést tartalmaz, a továbbiakban a korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 618 o.
Tömeg: 537 gr.
204_kar_pótl
Árverés vége: 2019. Ápr. 20. 19:01 Termék megtekintve: 954 |