Zola: Lourdes | Termékkód: 413539 |
Kiadó: Európa, 1981
Szerző: Émile Zola
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Tartalom, ajánló: Zola első regényfolyamát, a húszkötetes Rougon-Macquart ciklust egy tudományos hipotézise - az átöröklés és a környezeti hatás emberformáló szerepe - illusztrációjának szánta. A kilencvenes években született Három Város című regénytrilógiájának bölcsőjéhez már tudatosan is odaengedte a költészetet: "Most már bevallhatom, hogy ... szektás voltam, amidőn át akartam vinni az irodalom területére a tudós szigorú módszerét" - írja. A Lourdes egy irgalmas szívű kétkedőről szól, azokról, akikben olthatatlan vágy él a hit bizonyossága után, és azokról, akik kihasználják őket.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, nyereg enyhén kopottas -JÓ -, klszzikus, elnyűhetelen kötésben. Beltartalom: lapszélek enyhén sárgultak, a továbbiakban jó, korának megfelelő. Kiadói "könyvlezője" is megvan a kötet ajánlásával.
Terjedelem: 458 o.
Tömeg: 469 gr.
1309_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 18. 19:30 Termék megtekintve: 831 |