Az ingyenes aukciós piactér | 2020. Okt 27.

ANDREJ HIENG: KÁRÓ KIRÁLY Termékkód: 1062103771

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: 28 nap, 44 perc
2020. Nov. 24. 16:03

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (2078)

ANDREJ HIENG: KÁRÓ KIRÁLY

"A Káró király megalapozottsága, eszmei és formai kialakítása távoli kapcsolatban áll ugyan századunk regényírásának fejlődésével, mégsem lehet szó semmiféle közeli szellemi rokonságról. A regény nem szövődik közvetlenül a társadalmi jelenségekhez, inkább egyfajta leszámolás az élettel, az életnek azzal a részével, amely már elmúlt, az emlékek világába süllyedt, és az író tudatában is önkéntelenül merül föl. Számadás is ez, fölmérése annak, mennyire formálta az élet az ember egyéniségét és tulajdonságait. Hieng gondosan kerülte a társadalomkritika csattanóit, ehelyett inkább a lényeget szőtte elbeszélésébe, a kor lényegét, amelyet Miro Leban zeneszerző lelki alkatának fejlődése tükröz. Hieng az ember iránt kötelezte el magát, gondos pszichikai elemzések alapján rajzolja meg hősei tulajdonságait, taglalja legbensőbb érzelmeiket. Mindig az ember egyéniségének fejlődését állítja előtérbe, ezzel határozza meg lelki alkatának végső koordinátáit, s ezzel jelöli ki regényének alapgondolatát: az ember és a világ viszonyát."

Állapot: sarok sérült
Kiadás éve: 1969
Szerző: ANDREJ HIENG
Kötés típusa: keménykötés
Kiadó: MAGVETŐ KÖNYVKIADÓ

***********

Árverés kezdete: 2020. Okt. 25. 13:38
Árverés vége: 2020. Nov. 24. 16:03
Termék megtekintve: 308

*Fekete félhosszú bőr csizma 38-as

Fekete férfi bőr félcipő 44-es

** ORSAY Türkíz hosszú ujjú pulóver M-es

*Hirschhorn gomb 17 mm

*Madonna narancssárga térd női nadrág XL-es

CHIMSEE Polár szabadidő férfifelső L-es

*Howlit splitter nyaklánc

Bruckmann Modell 500 Perlrand kávés kanál

# Columbia mellény kb. S

Hild vastag vászon férfinadrág kb. L-es

Öt darab damaszt szalvéta 37x36 cm

*PIERRE CARDIN farmernadrág 46-os

** Világoskék puha rojtos sál 162x30 cm

*comma, farmernadrág 38-as

ARCOROC üveg kínáló tál

**M&S Rózsaszín hímzett rövid ujjú blúz 40/UK14-es

Arnould Galopin: A milliomos titka

ÚJ! REX MARC zöld rövid ujjú férfipóló M-es

TROMMLER vastag meleg férfi ing XL=43/44-es

# PROMOD Színes hosszú ujjú lenge tüll blúz kb. 38/40-es