Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

A Fekete Város I-II. (Mikszáth Kálmán) kb.1943 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062244842

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 26 nap, 11 óra
2024. Máj. 22. 05:31

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10467)

A Fekete Város I-II. (Mikszáth Kálmán) kb.1943
a teljes mű két kötetben egy könyvben
Nagy Regények Nagy Sikerek sorozat

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos
lapok enyhén foltosak
borító viseltes, gerincén belül levált és sérült, lapélek foltosak

Kiadó : Franklin-Társulat Kiadása
Kiadás Éve : kb.1943 , 26.ezer
Oldalak száma : 258+276 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13.5 x 6.5 cm és 590gramm
Készítette : Franklin-Társulat Nyomdája (7378.)
Eredeti ára : ??.-

A századvég-századelő – Jókai mellett – legnépszerűbb, legolvasottabb írója novellistaként indult. Elbeszélései nyomán szűkebb pátriája, a Palócföld jellegzetes figuráinak avatott tollú megörökítőjeként vált ismertté, szeretettel és egyben a rá jellemző ironikus látásmóddal rajzolta meg az általa jól ismert embereket, az egyszerű nép egyszerre furfangos és érzelmekben gazdag lelkületű fiait-lányait éppúgy, mint a kedélyes, régimódi kisnemeseket, birtokosokat, akik fel-feltűnnek későbbi műveiben, a nagy sikerű romantikus kisregényeiben, majd hosszabb lélegzetű műveiben is. Bár a drámaiság sem idegen tőle, az anekdotaszerű szerkesztésmód, a bájos humor nagymestere, akinek társadalomkritikája, a kiegyezést követő kor bírálata többnyire megértő, megbocsátó, ritkán vitriolos, leszámítva politikai karcolatait, amelyek nem egyszer keltettek komoly felzúdulást. Kiapadhatatlan mesélőkedve, szellemes, szórakoztatóan tömör stílusa, realisztikus, de nem földhözragadt világlátása a magyar próza legjelentősebb mesterei közé emelik, akinek művei ma is az írót joggal megillető népszerűségnek örvendenek.

I. kötet
Némely előzmények és részletek, melyeket okvetlenül szükséges tudni 5
A gyanú 19
Quieta non movere 36
Némely közdolgoknak fecskeröptében való érintése 71
A szászok furfangja 83
Lőcse város gyászban van 94
Menyecskepalánták 138
Vitam et sanguinem pro vicecomite nostro 156
A kis Rozáli sorsában változás áll be 217
II. kötet
"A mi basánk" és a további fejlemények 5
Otrokócsy Rozália eladó lánnyá serdül 41
Nyugtalan esztendők 111
A holt bíró utolsót mozdul 181
Némely megjegyzések az anyai szem erejéről és a szerelmi érzések fölpiszkálásáról 204
A szerző akarata ellenére a gondviselés szeszélye szerint fejeztetik be a történet 240

imgbox.com/g/mY4oqEG055

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 22. 05:31
Árverés vége: 2024. Máj. 22. 05:31
Termék megtekintve: 319

Amerika Cézárja (Méray-Horváth K. ) 1915 (viseltes) 8kép+tartalom

Varázsdoboz (Piatnik) 2010 (hiányos de játszható)

Romana 169. A Nyakék Legendája (Alex Ryder) 1998 (6kép+tartalom )

Egy Asszony Élete (Guy de Maupassant) 1963 (5kép+tartalom )

Opel Magazin 2001/3 Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

Halál a Vörös Szalonban (Czére Béla) 1988 (8kép+tartalom )

A Varázshegy II. (Thomas Mann) 1960 (csak a 2. kötet) 5kép+tartalom

Történelem 10. Tankönyv (Száray Miklós) 2017 (7kép+tartalom )

Nokia 1616/1800 Felhasználói Kézikönyv (2010) Magyar nyelvű

Parallel Aljzat Nyomtatókhoz Fémházas (új bontatlan)

Ditte, az Ember Lánya I-II. (Martin Andersen Nexö) 1980 (12kép+tartalo

Magyar Konyha 1995/6 December (tartalomjegyz ékkel)

Samsung SGH-M600 (2007) + T-Mobile Üres Dobozok

Tiffany 86. Hitel:Alma (Jackie Merritt) v1 (romantikus 1;

Univerzum 1970/10 (164. kötet) A Holdnál is Rejtélyesebb Butan

Kisdobos 1977/5 Május (5kép+tartalom )

A Küldetés (Hans Habe) 1987 (5kép+tartalom ) Szépirodalom

Marci (Zsigray Julianna) 1992 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

STYX Tanácsadó a Naturkozmetika Alkalmazásához (termékkatalóg us)

Bianca 17. Kéz a Kézben (Anne Mcallister) 1992 (Romantikus 1;