Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 23.

A Nagy Medve Fiai (L. Welskopf-Henrich) 1976 (viseltes) 6kép+tartalom Termékkód: 1062191116

Fixár: 200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 13 óra
2024. Máj. 22. 01:49

200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10423)

A Nagy Medve Fiai (L. Welskopf-Henrich) 1976

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos
borító foltos és sérült, lapélek foltosak, kötés megtört, előzéklapok foltosak, lapok halványan foltosak

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 3.kiadás , 89800 példány
Eredeti címe : Die Söhne der Grossen Barin
Nyelve : Magyar , fordította: Mándy Stefánia (1970) , illusztrálta: Szecskó Tamás
Azonosító : ISBN 963 11 0537 7 , IF 2425-e-7678
Típus : Ifjúsági kalandregény 12 éven felülieknek
Oldalak száma : 408 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2.5 cm és 315gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (75-2873.)
Eredeti ára : 21.-Ft

- Indiánok az erődben! - hangzik a rémült kiáltás, az őr vérében fekszik, s a katonák a tettest hajszolják. A bátor indián főnök már messze jár, testvéreit, a Nagy Medve Fiait gyűjti össze, hogy felvegyék a harcot a fehérek ellen, akik őseik földjéről a rezervátumba akarják kényszeríteni a dakoták törzsét. Az izgalmas történet szerzője jól ismeri az indiánok életét. A múlt század második felében játszódó regénye hitelesen ábrázolja a dakoták elkeseredett harcát, küzedelmes életét, a fehérek cselszövéseit, kegyetlenkedéseit. A fehérek szószegése következtében a fiatal indián főnök, Tokei-ihto fogságba kerül, és népe elindul a gyűlölt rezervátum felé, de a dakoták története ezzel nem ér véget, a bátor indián újra népe élére áll. De ez már egy másik regény. Címe Tokei-ihto visszatér.

Jack, a ponka 9
Cate a prérin 87
Adams, a prérilovas 136
"Szemem előtt sárga bölénycsorda..." 187
A fegyvercsempészek 230
Az ijfú főnök 267
Uinonah 306
A fogoly 364
A regény olvasóihoz 387
A gyakrabban előforduló idegen nevek és szavak kiejtése, magyarázata 389

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/ezSHhCT0z9

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 22. 01:49
Árverés vége: 2024. Máj. 22. 01:49
Termék megtekintve: 529

Akusztikus Gitár Alapismeretek (Frank Walter) 2012 (CD-vel) 7kép+tarta

Linda Mesél (1989) 5kép+tartalom

Kint Vagyok a Vízből (Kárpáti György-Peterdi Pál) 1966 (dedikált)

Aladdin (1993) Mesekönyv (foltmentes 1;

A Kobra-ügy (Richard Preston) 1999 (3kép+tartalom )

Útikönyvek - Csehszlovákia (Szombathy Viktor) 1973 (8kép+tartalom )

A Technika Története - Tengeralattjárók (Jeff Tall) 1999 (6kép+tartalo

Analóg Integrált Áramkörök (Herpy Miklós) 1973 (7kép+tartalom )

A Múlt Ködén Át (Angela Sanders) 1994 (5kép+tartalom )

Wildfell Asszonya (Anne Bronte) 1989 (filmregény 1; 8kép+tartalom

Az Ezred Menyasszonya (Almássy) 1990 (6kép+tartalom )

Száz Ötlet, Száz Játék (1993) foltmentes (9kép+tartalom )

Születésnap (Szabó Magda) 1982 (foltmentes 1; 10kép+tartalom

Kipárnázott Kaloda (Szilvási Lajos) 1982 (Szépirodalom& #41; 7kép+tartalom

e-food Porcelán Tányér 2016 új (25cm)

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2000 Február (2képpel)

G. (John Berger) 1976 (újszerű) 10kép+tartalom

Kémek Könyve (Richard Haack) 1994 (Dokumentumreg ény) 5kép+tartalom

Júlia 141. Merész Ajánlat (Miranda Lee) 1997 (Romantikus 1;

Tomica No. 38 Mobile Rescue Bus 1:89 (2016) új