Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Az Ember Önmaga Alkotója (V. Gordon Childe) 1968 (viseltes) 10kép+tart Termékkód: 1062311915

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 15 nap, 18 óra
2024. Máj. 05. 17:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10398)

Az Ember Önmaga Alkotója (V. Gordon Childe) 1968 (viseltes)
32 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált
Univerzum Könyvtár sorozat

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok széle halványan foltos de nem enyhén, pár lap erősebben foltos nem halványan
kívül a díszborító sérült és foltos

Kiadó : Kossuth Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1968. I. 10-én , 12.000 példány
Eredeti címe : Man Makes Himself
Nyelve : Magyar , fordította: Székely Andorné
Azonosító : PL 44-F-6871
Típus : történelem, régészet
Oldalak száma : 188+32 oldal a borítóval együtt
Mérete : 25.5 x 19 x 1.5 cm és 540gramm
Készítette : Zrínyi Nyomda (6703234)
Eredeti ára : 32.- Ft

Tartalom (SK) :
V. Gordon Childe, századunk egyik legkíválóbb ősrégésze hosszú utazásra invitálja önöket. Azon az úton kíséri végig az emberiséget, amelynek során valójában megalkotta önmagát. Körülbelül 345 000 éves utazás ez. Childe rendkívül szellemesen bizonyítja, hogy a történelmi haladást minden élőlény esetében, egy alapvető szempont szerint vizsgálhatjuk, hogyan alkalmazkodott változó környezeti viszonyaihoz, mennyiben gyarapodott a faj számszerűleg, hogyan szélesítette életterét. Ezt az ember esetében is igaznak tartja, élesen rámutatva arra, hogy alapvető különbség van az ember és az állatvilág között. Az ember társadalomban él, a kollektív hagyományt nem genetikai úton örökli az utód, hanem a hagyományok útján, a beszéd, majd az írás útján. Nem teste változtatásával, hanem eszközei, találmányai segítségével alkalmazkodik a változó környezethez. Ennek bizonyítását követően nyomon kíséri az emberiség fejlődését a durva, kezdetleges kőeszközöket készítő embertől a városi civilizációk felvirágzásáig. Az első két forradalom útján. A neolitforradalom és az azt követő városforradalom tette lehetővé, hogy az emberi civilizáció az egész földön elterjedjen. 19 alapvető tanulmány alapján az azt a rópke kétezer esztendőt, amely a neolitforradalmat a városforradalomtól elválasztja, méltán jelöli meg az emberiség legragyogóbb korának, mivel a fejlődés ekkor valóban lélegzetállítóan gyors. Ilyen tempót újból csak a XVIII. századi ipari forradalom után, napjainkban ért el. És azokat a tényezőket is kibontakoztatja, amelyek a későbbiek során a fejlődést lassították és gátolták. Valóban lenyűgöző újrafelfedezése Childe munkája annak az útnak, amelyet az ember a mai fejlődéséig megtett. Megjelenésekor korszakalkotó összegezése volt az őstörténetnek, ma pedig három évtized elteltével örökifjú klasszikusa az archeológiai irodalomnak.

Előszó 5
Előszó a harmadik kiadáshoz 7
Előszó a negyedik kiadáshoz 9
Kiadói megjegyzések 11
Kronológiai megjegyzés 13
Az ember és a természet történetéről 19
Szerves fejlődés és kulturális haladás 29
Időarányok (korszakok mérése) 43
Élelemgyűjtögetők 51
A neolitforradalom 63
A második forradalom előjátéka 87
A városforradalom 109
Az ember forradalma 133
Megjegyzés a varázslásról, a vallásról, és a tudományról 159
A haladás meggyorsulása és lassulása 163
Bibliográfiai megjegyzések 171
Név- és tárgymutató 173
Tartalom 177

imgbox.com/g/i6pciG7E4v

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 05. 17:33
Árverés vége: 2024. Máj. 05. 17:33
Termék megtekintve: 124

Az Ideális Nő (Courtney Henke) 1993 (8kép+tartalom )

Autó Motor 2003/2 (B. A. R. Honda 005 RA003e V10 poszterrel)

Bianca 99. Támasz a Bajban (Lauryn Chandler) 1999 (Romantikus 1;

Buddenbrooks (Thomas Mann) 1960 (Német nyelvű)

Halálnak Halálával (Vavyan Fable) 1989 (átkötött) 8kép+tartalom

Middlemarch I-II. (George Eliot) 1976 (filmregény 1; 18kép+tartalom

A Jogász Válaszol (Mérő Endre) 1986 (8kép+tartalom )

Pest és a Nők I-II. (Laczkó Géza) 1981 (foltmentes 1; 17kép+tartalom

NG-Táncos Szafari (jogtiszta) ; teszteletlen

Kémia 7 Tankönyv (2018) 2. kiadás

A Bükk Turistatérképe (1980)

Nokia 6150 (Ver. 3) 1998 (30-as)

Júlia 188. Nehéz Kimondani (Kay Gregory) 1998 (Romantikus 1;

Fali Óra Gyerek Young Town Quartz (rendben működik)

Elefántos Tűpárna 8cm

Ének-Zene 9-10. (Lukin László-Ugrin Gábpr) 2013 (6kép+tartalom )

Kate és Leopold DVD Borító (jogtiszta) ;

Kik Voltak, Mit Akartak? (Hollós Ervin) 1967 (dedikált) 10kép+tartalom

Forró Mezők (Móricz Zsigmond) 1969 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Az Orosz Szerető (Kate Furnivall) 2009 (újszerű) 8kép+tartalom