Bellefleur avagy a Családi Átok I-II. (J. C. Oates) 1986 (8kép+tartalo | Termékkód: 1062269474 |
Bellefleur avagy a Családi Átok I-II. (Joyce Carol Oates) 1986
az I.kötet szép állapotú foltokat nem láttam
a II.kötet első 100 és utolsó 50 oldala hullámos és halványan foltos de nem enyhén
Kiadó : Árkádia , Budapest
Kiadás Éve : 1986
Eredeti címe : Bellefleur
Nyelve : Magyar , fordította: Szilágyi Tibor
Azonosító : ISBN 963 307 050 3 (I.) , ISBN 963 307 0538 (II.) , ISBN 963 307 047 3 (össz)
Típus : családregény
Oldalak száma : 578+396 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 5 cm és 830gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (6961.66-14-1 / 6962.66-14-1)
Eredeti ára : 80.- Ft
Bellefleur: egy kastély, amely már kívülről szemlélve is meghökkentő, hiszen számtalan falával, tornyával, tornyocskájával és minaretjével úgy fest, "mintha lázálomban tervezték volna, amikor a képzelet túlszökken önmagán, és egyre lázasabb és mohóbb lesz..." Egy kastély, amelyben fennállásának 130 éve alatt egymást érik a furcsábbnál furcsább események. Valaki bezárkózik egy szobába, és nyomtalanul eltűnik; valaki lemegy a pincébe, és többé nem kerül elő, egy óra visszafelé jár; egy tükör néha nem egészen tükörképet mutat... de mindez nem is olyan meglepő, hiszen itt élők és holtak "élnek" egy fedél alatt.
Bellefleur: egy család, az újvilágba áttelepült XVIII. századi francia arisztokrata, Jean-Pierre Bellefleur leszármazottai egy család, amelyben gyakoriak a végzetesen szerencsétlen frigyek, gyakoriak az "érdekes halálesetek", egy család, amelynek tagjai a pénz, a hatalom, a politikai karrier, a lovak, az autók, a kártya, az ital, a vadászat, a fogadások, a bosszú megszállottai. Van köztük gyilkos és költő, szent életű aszkéta és gyerek-zseni, mások és mégis hasonlók. Összeköti őket a Bellefleur-vér. A Bellefleur-bosszú, a Bellefleur-átok.
I. kötet
Mahalálél
Mahalálél érkezése 13
A tó 40
A bellefleur-átok 59
A tehesség 69
Jedidja 94
"Varázserők" 102
A folyó 128
A nagy fülesbagoly 131
Titokzatos előjelek az anyaméhből 141
Lovak 153
A forgószél 169
Nocturne 187
A fallal körülzárt kert
A méregfiola 199
A látomás 217
Szerelem, a pók 226
A névtelen gyermek 247
A fallal körülzárt kert 255
A véres-ér 267
A költő 275
Paie-des-sabler 281
A szent hegy 296
A gyerekszobában 308
A kopó 321
A rontás szobája 340
Tirpitz 365
A születésnapi ünnepség 379
A hegyekben...
Mozgásban 397
Kisérteties dolgok 410
Cassandra 415
"Az innisfaili mészáros" 427
A szökés 450
Elvira dédmama századik születésnapjának megünneplése 458
A hegyekben akkoriban... 477
Végzetesen szerencsétlen frigyek 485
A házitanító 503
Indulat 511
Egy másik postakocsi 522
A fekete keselyű 523
A kincardine-i krisztus 539
Tükörképek 550
A gonosz fiú 557
A sárzabálók 560
II. kötet
Egyszer volt...
Mennyei időjelző 7
Nadragulya 11
Autók 29
A démon 36
Stanton Pym halála 45
Pasziánsz 59
A vérkő 60
A leánykérés 91
A tükör 102
Egyszer volt... 108
Mount Ellesmere 127
Az állkapcsok felfalnak... 132
A sztrájk 146
A szüret 160
A bosszú
A klavikord 169
Isten arca 189
Az őszi tó 198
A patkányok 202
A Lake Noir szelleme 212
Talányok 224
A levegő 229
Az örömteli menyegző 241
A bőrdob 251
Az áruló gyermek 266
Az eltűnt tó 275
A bíborszínű orchidea 279
A bosszú 280
Nem tudta Gideon 294
Az állkapcsok 305
Nautauga megye seriffjének meggyilkolása 310
Az éjszaka ivadékai 327
A barna Lucy 345
A megszegett ígéret 353
Állóvíz 363
A Bellefleur-kastély pusztulása 367
Az angyal 378
imgbox.com/g/35lqqQJqtx
Árverés vége: 2024. Ápr. 03. 17:18 Termék megtekintve: 233 |