Termék kategóriája: Antik, régiség»Egyéb
Biszku Béla belügyminiszter - Nyíregyháza város díszpolgári címe | Termékkód: 1062241330 |
Az egykori belügyminiszter Biszku Béla, díszpolgári oklevele melyet Nyíregyháza város Tanácsa adományozott részére a hetvenes évek elején, 2/1973.(II.5) számú rendelete alapján, 29/1974.(IX.30.) számú határozatával.
Maga az oklevél A2 méretű, arany berakásokkal, bársony foglalatban, aranyozott keretben, valamint egy a Városi Tanács épületét abban az időben megörökítő rézkarccal is díszített, utóbbit az alkotó kézjegyével is ellátta.
94 éves korában, a Mazsihisz szeretetkórházában elhunyt Biszku Béla egykori belügyminiszter, a Magyar Népköztársaság egyik meghatározó politikusa.
Biszku szerszámlakatosból lett keményvonalas kommunista politikus, „a puha diktatúra legkeményebb ökleként” emlegették. Az MKP, az MDP majd az MSZMP tagja és vezetője, belügyminiszterként (1957–1961) az 1956-os forradalom utáni megtorlás egyik irányítója volt, de betöltötte a miniszterelnök-helyettesi posztot (1961‑1962) és az MSZMP KB titkári pozícióját is (1962‑1978). 1989 óta a politikától visszavonultan élt.
Közel egy évtizede került újra az érdeklődés középpontjába, amikor egy tévéinterjújából kiderült, hogy változatlanul helyesnek tartja az 1956-os "forradalom" leverését és vezetőinek kivégzését.
2010-ben dokumentumfilm készült róla, ezután bíróság elé állították, majd 2014. május 13-án első fokon öt és fél éves szabadságvesztésre ítélték "felbujtóként több ember sérelmére elkövetett háborús bűntett, lőszerrel való visszaélés, valamint a kommunista rendszer bűneinek nyilvános tagadása miatt."
Eladó helye: Magyarország Eger (3300)
Árverés kezdete: 2020. Jún. 04. 19:33 Árverés vége: 2020. Júl. 04. 19:33 Termék megtekintve: 742 |