Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Érzelmes Históriák (Lőkös István) 1982 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062270701

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 2 óra
2024. Máj. 22. 15:30

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

Érzelmes Históriák (Lőkös István) 1982
válogatás a magyar szentimentalizmus korának kedvenc olvasmányaiból
válogatta, szerkesztette, jegyzetekkel és utószóval ellátta: Lőkös István
Magyar Hírmondó sorozat (sorozatszerkesztők: Matolcsy Ildikó, Sebestyén Lajos és Szalay Károly)

belül szép állapotú és foltmentes
borító foltos-firkált-sérült

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1982
Azonosító : ISBN 963 271 574 8 , ISSN 0209-6471 , MA 3993 , kiadványszám 4717
Típus : próza
Oldalak száma : 536 oldal a borítóval együtt
Mérete : 16.5 x 12 x 4.5 cm és 590gramm
Készítette : Kner Nyomda , Gyoma (385)
Eredeti ára : 35.- Ft

A XVIII. századi magyar irodalom, a felvilágosodás korának három jellegzetes darabját tartalmazza a kötet. Mindhárom mű – Marmontel Erkölcsi meséi Báróczi Sándor fordításában, Gessner Idilljei Kazinczy tolmácsolásában és az ugyancsak Kazinczy által „magyarított” Bácsmegyey öszve-szedett levelei – fordítás, illetve átdolgozás, mégis a magyar széppróza történetének fontos dokumentumai. Az Európa-szerte divatos moralizáló-érzelmes irodalom lelkes hívekre talált Báróczi és különösen Kazinczy személyében, akik a fordításokkal nemcsak szórakoztatni, tanítani is kívántak, hanem a nyelvi tökéletességre, stiláris választékosságra is törekedtek. Így a nyelvújítás előtti magyar prózaírás állapotáról is hű képet adnak ezek a becses, mostanáig szinte hozzáférhetetlen művek, amelyek régies hangulatuk ellenére – vagy tán éppen ezért – ma is rendkívül szórakoztató olvasmányok.

Erkőltsi mesék, mellyeket frantziából fordított Bárótzi Sándor magyar nemes testőrző 5
Geszner' Idylliumi. Fordította Kazinczy Ferenc 205
Bácsmegyeynek öszve-szedett levelei. Költött történet 357
Utószó (Lőkös István) 509
Jegyzetszótár 518
Tartalom 527

imgbox.com/g/6gJ5Yvkk15

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 22. 15:30
Árverés vége: 2024. Máj. 22. 15:30
Termék megtekintve: 313

Születésnap (Szabó Magda) 1982 (foltmentes 1; 10kép+tartalom

Siemens RT 711 Zsebrádió Használati Utasítás (kb. 1983)

Nokia 6101 (2005) Üres Doboz

Édentől Keletre I-II. (John Steinbeck) 1989 (Hibás) 6kép+tartalom

Bianca 158. Új Ház, Új Haza (Marie Ferrarella) 2004 (Romantikus 1;

Fegyverük a Sport (Török Ferenc) 1999 (újszerű) 8kép+tartalom

Mutáció (Robin Cook) 1990 (5kép+tartalom )

McDonald's FIFA Játékóra (2006) teszteletlen

Szélcsönd és Újra Szél (Garai Gábor) 1978 (9kép+tartalom )

UFO Magazin 1996/6 Június (57. szám) 6kép+tartalom

Intertronic DB-50 Mini Data Bank (kb. 1995) rendben működik

Igéző (Lengyel József) 1968 (5kép+tartalom )

A Redakció Lánya (Nádas Sándor) 1934 (Szépirodalom& #41; 6kép+tartalom

A Népek Temploma (1988) 5kép+tartalom (Dokumentumreg ény)

Kismama 2000/Mintaszám (Női Magazin)

Play Eros No 1 Próbaszám (1990) Poszterrel

Holnap Kezdődik az Élet (Nemere István) 1989 (5kép+tart) ; Akció, Kaland

Motorola C1012L (Bázis Nélkül) működik (teszteletlen& #41;

Tiffany 21. Végre Egy Férfi! (Ann Major) 1991 (6kép+tartalom )

Havi Budapest Bérlet Tanuló 2012 Április (2képpel)