Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland

Jakuzák (Leonard Schrader) 1990 (foltmentes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062184597

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 7 óra
2024. Máj. 14. 05:48

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10397)

Jakuzák (Leonard Schrader) 1990

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest (kiadványszám 7381)
Kiadás Éve : 1990 , elvileg 1.kiadás
Eredeti címe : Yakuza (1975)
Nyelve : Magyar , fordította: Gy. Horváth László (1990)
Azonosító : ISBN 963 14 1796 4
Típus : Akció, Kaland / Filmregény
Oldalak száma : 292 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 11 x 1 cm és 155gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (90-1338)
Eredeti ára : 133.-Ft

Ja - annyi mint nyolc, ku - kilenc, za - három, jakuza tehát összesen húsz. Húsz a vesztő szám a hanafudában, a jakuzák hagyományos kártyajátékában, mely a mi huszonegyezésünkre emlékeztet. A jakuzák ősapját Banzuin Chobeinek hívták. Négyszáz esztendővel a mai Tokió helyén álló Edo halászfaluban élt, és rablóbandájával a helybeli gazdag polgárokat védelmezte más rablóktól, természetesen busás összeg fejében. A jakuzaromantika azóta is él, holott mára már a jakuzák klánjai Japán gazdasági életét behálózó, példátlan hatalmú és létszámú szervezetté fejlődtek. A gengszterek, a maffiához hasonlóan, szigorú hierarchiában élő nagycsaládokba szerveződnek, élükön az ojabunnal, az "apával". Az ő "fiai" a kobunok, akik törhetetlen hűségük jeléül bal kezük levágott kisujjával ajándékozzák meg főnöküket.
Kőkemény üzleti érdekek körül forog a klánok kegyetlen küzdelme ebben a könyvben, sok vérrel és sok izgalommal.

imgbox.com/g/BY61et4Lli

Minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat .

Személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta .

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 14. 05:48
Árverés vége: 2024. Máj. 14. 05:48
Termék megtekintve: 691

Magyarországi Kerékpártúrák (1999) 6kép+tartalom

Őslények Országa-Utazás a Nagy Vízhez VHS (teszteletlen& #41;

Corgi Cameo Bedford Bus "Dorothy" ; 1:76 (1993)

Testnevelési Játékok az Óvodában (Oszetzky Tamásné) 1983 (8kép+tartalo

Samsung / 2xRCA Kábel (teszteletlen& #41;

A Halál Tükrében (Kunt Ernő) 1981 (7kép+tartalom )

LEGO Technic Katalógus 1993 (109382/109482 -EU)

Terítéken az Egészség (2009) 8kép+tartalom

Körkép 75 - 23 Mai Magyar Elbeszélés (1975) 5kép+tartalom

A Fekete Város (Mikszáth Kálmán) 1977 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Az Anya (Gorkij) 1956 (5kép+tartalom )

Dietetika (Rigó János) 2013 (2. kiadás) tankönyv (8kép+tartalom )

Adatkábel USB-s (talán iPhone) Teszteletlen

National Geographic Magyarország 2003/2 Április

Motorola C450 vagy C350 Burkolat + Gombsor (új)

Nokia 2610 (2006) Üres Doboz

Romana 2001/5 Különszám (4kép+tartalom )

Texas Királynője (Barbara Fry) 1993 (8kép+tartalom )

Női Retro Mini Karóra Zarja (Szovjet) sérült

Nokia 3120 (2004) Ver. 1 (sérült, hiányos, alkatrésznek)