Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

July Népe (Nadine Gordimer) 1984 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062273593

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 6 óra
2024. Ápr. 25. 15:47

600 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10264)

July Népe (Nadine Gordimer) 1984
Rakéta Regénytár sorozat (sorozatszerkesztő: Kardos György)

belül pár lap enyhén foltos, kötés megtört, van pár golyóstollas aláhúzás a szövegben
kívül a lapélek foltosak, borító viseltes-sérült

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1984
Eredeti címe : July's People (1981)
Nyelve : Magyar , fordította: Kaposi Tamás (1984)
Azonosító : ISBN 963 14 0215 0 , ISSN 0134-1359 , MA 4558 , kiadványszám 5590
Oldalak száma : 304 oldal a borítóval együtt
Mérete : 16.5 x 9.5 x 1.5 cm és 160gramm
Készítette : Sylvester János Nyomda , Szombathely (83/3323)
Eredeti ára : 20.- Ft

Dél-Afrika városaiban utcai harcok dúlnak. A rádióadás akadozik. A fehérek, aki tehette, már elhagyták az országot, vagyonukat külföldre menekítették. Minden pillanatban várható a feketék végleges hatalomátvétele. A liberális fehér értelmiségi Smales házaspár évek óta számít ennek bekövetkeztére, jogosnak, elkerülhetetlennek tekinti. Ők nem akarják elhagyni Dél-Afrikát: dél-afrikaiak mindketten, sokadíziglen, évszázadokra visszamenően; ők is itthon vannak. Úgy képzelik, átvészelik valahogy a világégést,a közvetlen életveszélyt -hűséges fekete szolgájuk, July látja vendégül, rejti el őket távoli falujában -, aztán visszatérnek majd Johannesburgba. "A helyzet konszolidálódik - persze másképpen, erre számítaniuk kell. A Kongóban is: visszamentek a belgák. Smith rodéziai telepeseinek egy része ott maradt Mugabe Zimbabwéjében, voltak portugál barátaik, akik visszamentek Maputóba..." De hogy fogadják őket? Lesz-e hely számukra? Kérnek-e majd a feketék mégoly liberális fehér szövetségeikből?
A jövő kérdéseit veti fel ebben a jövőbe vetített történetben a magyar olvasók által jól ismert írónő, aki a Livingtone bajtársai, Az őrző, A néhai polgárvilág című regényeiben, novelláiban Dél-Afrika közelmúltjának és jelenének finomtollú krónikásaként mutatkozott be.

imgbox.com/g/8Fx0hovfcv

Árverés kezdete: 2024. Márc. 26. 14:47
Árverés vége: 2024. Ápr. 25. 15:47
Termék megtekintve: 298

Ugrás a Sötétbe (Vigh Károly) 1984 (Magyar Történelem) 5kép+tartalom

A Megbízott I. (Falus György-Dohány Zoltán) 1983 (5kép+tartalom )

Romana 97. Úgysem Titkolhatod (Karen van der Zee) v1 (romantikus 1;

Panasonic FF-308 Elemlámpa (kb. 1997)

Adogató: a "Halál" (Ilie Nastase) 1989 (5kép+tartalom ) Krimi

Tüzes Kemence (Marosán György) 1968 (5kép+tartalom )

Suzuki CD Kiváló Technikusi Program Elektromosság (teszteletlen& #41;

Dluhopolszky László - Pogány Judit (dedikált) 2000

HTC Kais130 (TyTN II) Ver. 4 2007 (sérült, hibás, hiányos, teszteletlen)

Művészettörténet 1959 (4kép+tartalom ) Tankönyv

Huszonhárom Lépcsőfok a Halálba (M. K. Kaszvinov) 1987 (8kép+tartalom )

Elekta TV Távirányító (hibás, hiányos, sérült)

Szorzókártya Egyszeregy (Retro) Bontatlan

Havi Budapest Bérlet Tanuló 2011 Január (2képpel)

CIA Napló (Philip Agee) 1985 (4kép+tartalom )

Matchbox MLB-90-6 (Detroit Tigers) 1990 (Bontatlan) ;

Játékbaba Kiegészítő (Ver. 2) Kölyök Kutya

Távolban Egy Fehér Vitorla (V. P. Katajev) 1964 (7kép+tartalom )

Júlia 1999/1 Különszám (2kép+tartalom )

Xiaomi Redmi 3S (Dark Grey) 2016 (üres doboz)