Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Kelet Varázsa (Germanus Gyula) 1984 (foltmentes) 7kép+tartalom Termékkód: 1062234954

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 8 óra
2024. Máj. 02. 15:32

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10349)

Kelet Varázsa (Germanus Gyula) 1984
fekete/fehér fényképekkel illusztrált

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest (kiadványszám 5204)
Kiadás Éve : 1984
Azonosító : ISBN 963 14 0093 X , MA 4443
Típus : útleírás
Oldalak száma : 584 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14.5 x 3.5 cm és 730gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (780.66-14-1)
Eredeti ára : 60.- Ft

Úleírás, riport, kultúrtörténet, történelem, de elsősorban és legfőképpen igazi memoár Germanus Gyula könyvének új kiadása, mely egy kötetbe foglalja A félhold fakó fényében és a Kelet fényei felé című műveket. A világhírű orientalista tudós, aki egész életét az iszlám művelődéstörténet kutatásának szentelte, könyvében elmond egy buddhista mesét. Ebben a mesében a Tanítvány az élet eredetének és okának kérdésére vár választ mesterétől. A Mester tanácsa az, hogy vonuljon el a vadonba, és elmélkedjék a titokról, s ha majd megtalálja nyitját, jöjjön vissza hozzá, mondja el neki is. A tanítvány csak harmadik elvonulása alkalmával fejti meg a talányt, de többé nem tér vissza mesteréhez, mert "mindenki csak magának találhatja meg az élet értelmét és a boldogságát". Így a mese. De ilyenformán talál rá Germanus Gyula is saját életének értelmére, amikor mint kisdiák törökül kezd tanulni, majd arabul, hogy később Vámbéry Ármin fürdőkádban tárolt könyvei és folyóiratai elindítsák az "Ezeregyéjszaka" huszadik századi világának meghódítására.
Ebben a memoárban nem egy szobatudós hajlamaival, vonzalmaival, látásmódjával találkozik az olvasó, hanem egy bátor, már-már vakmerő, az ismeretlennel megküzdő és azt legyőző, szellemi és fizikai fáradtságot nem ismerő tudós életútjával ismerkedhetik meg.

Előszó 7
A FÉLHOLD FAKÓ FÉNYÉBEN
Első keleti utam 13
Török világ 1903-ban 28
Az akasztófa árnyékában 51
Utazás a múltba 64
Kisázsiai élmények 78
A Vörös Félhold szolgálatában 103
Konstantinápolytól Isztambulig 131
Indiai éveim 148
A delhi nagymecsetben 160
Az izzónap tüzében 142
Hajóút Budapesttől Alexandriáig 205
A telihold ragyogásában 222
KELET FÉNYEI FELÉ
Előjáték 273
Egyiptomban 277
Szíriában 347
Indiában 382
Marokkóban 483
Irakban 515
Még egyszer Mekkában 542
Tartalom 569

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/PknOrAM7NA

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 02. 15:32
Árverés vége: 2024. Máj. 02. 15:32
Termék megtekintve: 452

Érzelmek Iskolája (Gustave Flaubert) 1964 (8kép+tartalom )

Reader's Digest Válogatás 1999/11 November (6kép+tartalom )

Dallamok Szárnyán - Operett, Sanzon, Musical (5CD-s) 1997 (jogtiszta) ;

Júlia 1992/5 Téli Különszám (2kép+tartalom ) v2

A Musza Dag Negyven Napja I-II. (Franz Werfel) 1966 (8kép+tartalom )

Találkozások Sztálinnal (Milovan Dilas) 1989 (5kép+tartalom )

Telefonkártya 1997/10 - Visegrád (2képpel)

Dluhopolszky László - Aradszky László (2000) Dedikált (Ver. 2)

Földrajz 8 Munkafüzet (2020) 1. kiadás

Elnézést Kérek, ez KABARÉ (Uhrin Benedek) 1987 (8kép+tartalom )

Magyar Népmesék (Jenkovszky Iván rajzaival) 2006

Éjszaka Bombayben (Louis Bromfield) 1941 (viseltes, sérült)

C. I. A. II. Célpont: ALEXA (1994) DVD (2006) jogtiszta

Fejlődéslélektan (Tadeusz Nowogrodzki) 1965 (9kép+tartalom )

Kristály Sooter's Óra (kb. 1993) működik

Autó (Mesekönyv kicsiknek) 2005

Szerelmes Asszonyok (D. H. Lawrence) 1975 (regény) 8kép+tartalom

T4 Táv (SAT, Beltéri vagy STB) rendben működik

Mesék a Szerelemről (Ágai Ágnes) 1987 (9kép+tartalom )

Kisautó (Ver. 4) 9124 Porsche (kb. 1998)