Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Mesél a Bécsi Erdő (Gál György Sándor-Somogyi Vilmos) 1974 (9kép+tarta Termékkód: 1062300678

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 19 óra
2024. Máj. 24. 17:57

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10453)

Mesél a Bécsi Erdő (Gál György Sándor-Somogyi Vilmos) 1974
A Keringő és a Strauss-család Regénye

szép állapotú, belül foltokat nem láttam
kívül a lapélek enyhén foltosak, kötés megtört

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1974 , 4.kiadás , 65.000 példány
Azonosító : Z 3789/4
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 584 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3 cm és 510gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (74.1478.66-19-1)
Eredeti ára : 50.- Ft

A világhódító tánc - a keringő - története elválaszthatatlanul összefügg a Strauss család történetével. A "március előtti" Bécs korszakától kezdve a huszadik század elejéig ennek a muzsikus dinasztiának tagjai fejlesztették naggyá a keringőt; az ő művészi munkálkodásuk révén vált a népi eredetű, kezdetben vaskos tánc - az idősebb Johann Strauss, majd zseniális fia, az ifjabb Johann és annak testvérei, Josef és Eduard működése révén - egy teljes évszázad uralkodó ritmusává, a könnyűzene halhatatlan műfajává. Lázas sietséggel rohanó történet ez s egyben a romlás csíráit már magában hordozó régi monarchia fénykorának tükörképe. Mert a Strauss-muzsika végigkísérte ezt a korszakot, s máig sem veszítette el varázsát. - Gál György Sándor és Somogyi Vilmos történelmi dokumentumok alapján, színes képzelettel ötvözte regénnyé a Strauss család és a XIX. századi Bécs történetét.

Nyitány 5
Ifjúság 47
Riválisok 69
Pesti karnevál 137
Karl Fux feljegyzései 149
Idősebb és ifjabb Johann Strauss 177
Ifjabb Johann Strauss levelei édesanyjához 226
Szabadság vagy halál! 237
Jó éjszakát, világ! 248
Száműzetésben 265
Leomlanak a bástyák 341
A három Strauss 378
Freut euch des Lebens! 435
Denevér 467
Szembekötősdi (Blinde Kuh) 491
A cigánybáró 526
Évforduló 545
Epilógus
Függelék
Tájékoztató kronológia 565
Dokumentumok és regényalakok 567
Családi adatok 569
Tartalom 573

imgbox.com/g/sB2IRvXrzD

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 24. 17:57
Árverés vége: 2024. Máj. 24. 17:57
Termék megtekintve: 190

Júlia 121. Hamisítatlan Szenvedély (Kristy Mccallum) v1 (Romantikus 1;

HTC Touch Pro2 (2009) Ver. 1 (sérült, teszteletlen)

A Kábítószerek Világa (Nagy Gábor-Lovass Pál) 1985 (8kép+tartalom )

Ganxsta Zolee és a Kartel - Helldorado (CD) 1999 (Dedikált)

Viszlát Friscóban! (Jane Edwards) 1993 (8kép+tartalom )

Telefonkártya 2000/09 - Bolyai János (2képpel)

Hotel Kárpátia (Köteles Pál) 1989 (viseltes) 8kép+tartalom

Vörös és Fekete (Stendhal) 1942 (Révai) Filmregény (6kép+tartalom )

Új Építészet Felé (Le Corbusier) 1981 (szétesik) 9kép+tartalom

A Karácsonyfalopás (Rauha S. Virtanen) 1983 (Ifjúsági) 9kép+tartalom

Nokia 6300 (2006) Üres Doboz

Kastély (Szántó György) 1965 (9kép+tartalom )

LEGO Leírás 7346 (2012) (6014893/60150 18/131301-2)

Szemöldők Csipesz (Ver. 1) 8cm Retro

Sat Távirányító Noname (működik) (Ver. 3)

Dioptriás Szemüveg Keret Rugós Szárú (szép állapotú)

Grundig TV Táv (TP 710) kb. 1977 (kontakthibás& #41;

Samsung SGH-E310 (2004) Üres Doboz (Ver. 1)

Svejk (Jaroslav Hasek) 1969 (10kép+tartalo m)

Arany Júlia 2000/2 Nyári Különszám (2kép+tartalom )