Őszi Utazások a Vörös Postakocsin II. (Krúdy Gyula) 1993 (újszerű) | Termékkód: 1062289834 |
Őszi Utazások a Vörös Postakocsin II. (Krúdy Gyula) 1993
csak a II.kötet, de van benne két teljes mű: Rezeda Kázmér szép élete / Kékszalag hőse
Magyar Klasszikusok könyvsorozat
kemény borítós díszkötésben
szép újszerű állapotú és foltmentes
a lapok színe halvány zöldes
Kiadó : Babits Kiadó , Szekszárd
Kiadás Éve : 1993
Azonosító : ISBN 963 8318 04 X (II.kötet) , ISSN 1217-1298
Típus : Szépirodalmi regények
Oldalak száma : 596 oldal a borítóval együtt
Mérete : 24 x 17 x 4 cm és 1060gramm
Készítette : Szekszárdi Nyomda Kft.
Eredeti ára : ???.- Ft
Talán sehol sem zártabb Krúdy álomvilága, mint a két "Vörös postakocsi"-ban - hiszen a postakocsi tulajdonosa, a legendás, tatárfejű magyar, Alvinczy Eduard (akit, úgy mondják, a híres kártyázóról és lófuttatóról, Szemere Miklósról mintázott) éppoly halhatatlan, mint egy másik Krúdy-hős, Szindbád - s a második regényben öreg korára éppoly szomorú és magányos is. Ez az álomvilággá emelkedő századvég mégis érintkezik, ha csak furcsa sorsokban, kis tragédiákban és legendákban is, a valósággal. Főképp a regény másik szereplője, a bús költő és hajdani hírlapíró, Rezeda Kázmér alakjában, akit a rejtélyes sors távolból, szerelmei által Alvinczyhoz kapcsol. Rajta keresztül halljuk meg a regény ironikus-érzelmes végkicsengését is, mikor azt mondja: "A legtöbb férfi negyvenedik esztendeje közeledtével buddhista lesz." Mert Rezeda Kázmért az öregkor küszöbén ez a buddhizmus menti meg a szerelem további szenvedéseitől.
A kötetet Ferenczy Béni művészi illusztrációi díszítik.
II. kötet
Rezeda Kázmér szép élete 7
Kékszalag hőse 199
Tartalom 585
imgbox.com/g/I31L1Ew9CB
Árverés vége: 2024. Máj. 21. 15:41 Termék megtekintve: 191 |