Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Pest Déli Környéke a Török Korban - A Pesti Mező (2004) 8kép+tartalom Termékkód: 1062316714

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 22 nap, 4 óra
2024. Máj. 12. 02:50

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10395)

Pest Déli Környéke a Török Korban - A Pesti Mező (2004)
szerző: Klébl Ágnes
Soroksári Könyvek sorozat

szép megkímélt állapotú és belül újszerű foltmentes
kívül a borítón láttam egy nagyon enyhe halvány foltot

Kiadó : Budapest Főváros XXIII. Kerület Soroksár Önkormányzata
Kiadás Éve : 2004
Azonosító : ISBN 963 216 547 0
Típus : történelem, helytörténet
Oldalak száma : 112 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14.5 x 0.8 cm és 155gramm
Készítette : Egervári Bt.
Eredeti ára : ???.- Ft

A török hódoltság másfél évszázada - elszórt adatokról eltekintve - sokáig fehér foltnak számított a helytörténet kutatói számára a korszak egyébként gazdag politikai és hadtörténeti irodalma ellenére. A török időkben elpusztult, elnéptelenedett - általában ennyivel intéződött el a középkori Pestet délről és délkeletről övező ősi települések XVI-XVII. századi históriája is. "Pesttől délre nagyon nehéz az egyes települések helyét meghatározni." "Pest déli határa, a Duna bal partjának története alig ismert." Történeti munkák érdemben alig foglalkoztak velük, noha az állandósult harcok és a tömeges katonai táborozások itt zajló mozgalmas eseményeinek nyomása alatt Pestnél többet szenvedve véreztek el. Ha az egykorú térképeket nézzük, helyükön, a Dunától keletre hatalmas kiterjedésű, itt-ott mocsarakkal megszakított pusztaság látványán téved el a szemünk.
A XVI. századi török adóösszeírások közzétételével, a magyar adózás történetének, a Pestre és Pest megyére vonatkozó forrásanyag szélesedő feltárásával, a helyrajzilag alig vagy hibásan tájékozott nyugati és török kútfők aprólékos egybevetésével megvan a remény, hogy világosodni és népesedni fog az egykori táj, a pesti mezőség képe. Így némi lehetőség nyílik Szenterzsébetfalva - másként Szentfalva -, Gubacs, Soroksár, Szentdienes, Kerekegyház, Szentlőrinc, Péteri (ma Budapest IX., XX., XXIII., VIII., X., XVIII., és XIX. kerületei egészben vagy részben) négy-ötszáz évvel ezelőtti történetének, helyrajzának, esetleg népességi, gazdasági és birtokviszonyainak a korábbiaknál valamivel konkrétabb megközelítésére; egyúttal tekintettel lehetünk néhány közeli falunak (Alsónémedi, Csepel, Dunaharaszti, Gyár, Ócsa) a térség helyzetét jellemző adataira is.

Bevezetés 5
Hadi krónika 7
Török világ 31
Magyar élet 63
Rövidítések 96
Irodalom 97
Képek jegyzéke 104
Tartalom 106

imgbox.com/g/wjFMg76GHc

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 12. 02:50
Árverés vége: 2024. Máj. 12. 02:50
Termék megtekintve: 147

Autós Mobil Tartó Hama Új (Ver. 1)

Nokia C1-01 (Ver. 7) 2010 (sérült) teszteletlen (70-es)

Havi Budapest Bérlet Felnőtt 2013 Június (2képpel)

Adam Bede (George Eliot) 1978 (3kép+tartalom )

Embervásár Mexikóban I. (B. Traven) 1962 (csak az I. kötet) 8kép+tarta

Régimódi Történet (Szabó Magda) 1985 (8kép+tartalom )

A Pál Utcai Fiúk (Molnár Ferenc) 1975 (20. kiadás) viseltes (8kép+tarta

Zárt Körű Gyilkosságok (Gregory McDonald) 1988 (3kép+tartalom )

Dinoszaurusz (Ver. 1)

Ugrás a Sötétbe (Danielle Steel) 2002 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

Kerékpár Első Lámpa Ruhla TGL5574 (DDR) 1986 (hiányos)

Leszámolás (Falus György) 1988 (5kép+tartalom )

Tomica Premium No. 14 McLaren Senna (2018) 1:62 (2022) Új

A Sas Útja (E. M. Dell) 1990 (5kép+tartalom )

Ludas Matyi Kiskönyvtár 2. Kettőslátás (1985) 3kép+Tartalom

Öngyújtó Kengurus Australia (teszteletlen& #41;

Tiffany 59. Kétélű Fegyver (Stephanie James) 1994 (6kép+tartalom )

A Kerítésen Túl (Márton Klára) 1977 (7kép+tartalom )

Xiaomi Redmi 4X (2017) Üres Dobozok (Ver. 2) 2db Black

Praktika 2000/8. szám Augusztus (tartalomjegyz ékkel)