Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Régimódi Történet (Szabó Magda) 1985 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062274776

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 2 óra
2024. Máj. 18. 20:07

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10463)

Régimódi Történet (Szabó Magda) 1985
kemény borítós (borító színe sötétebb árnyalatú mint a képeken)

belül foltokat nem láttam
díszborító nincs, borító gerince sérült

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1985 , 4.kiadás
Azonosító : ISBN 963 15 2842 1 , SZ 4133-h-8586
Típus : filmregény
Oldalak száma : 658 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 3.5 cm és 430gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (5360.66-14-1)
Eredeti ára : 63.- Ft

Szabó Magda új regénye formája szerint oknyomozás: az írónő egykori levelek, naplók, újságcikkek, családi ereklyék, idős emberek elbeszélései, tulajdon gyermekkori emlékei alapján nagyszüleinek és szüleinek alakját, történetét rekonstruálja. Az Ókút mélyébe száll le, hogy eljusson a forrásig. Mégsem emlékirat a Régimódi történet, nem is egy emlékirat előjátéka: vérbeli regény. Mindenekelőtt azért az, mert Szabó Magda gazdagon, sokoldalúan jellemzett, remek, eleven hősöket teremt, teremt újjá: mindenekelőtt anyját, Jablonczay Lenkét, a minden szépre és jóra érzékeny, a művészetre és az értelmes életre egyaránt fogékony asszonyt, aki azonban mostoha sorsa következtében nem teljesíthette ki a vele született nagyszerű lehetőségeket. Aki életének nyolcvankét évéből voltaképpen csak harminchármat élt, mert csak addig kísérte a félénk reménység, talán lesz önálló útja valamerre, de már ekkor tudomásul vette, nem juthat osztályrészéül a regényekből ismert, a gyerekkortól a sírig kísérő gyönyörű szerelem, de nem lehet belőle zongoraművésznő, s nem lehet író sem.
Miközben az önmagát feladó Jablonczay Lenke kulcsrazárt életének nyitját keresi Szabó Magda, családjának - s a 19. század végi magyar polgári és dzsentri társadalomnak - mindeddig kevéssé ismert rétegeit fedezi fel, s kova keménységű, hiteles alakokat, sorsokat rajzol meg: az okos, hideg, zsugori, kíméletlenségében önmagát és szeretteit pusztító Rickl Máriát, a magyar dzsentri hullását megtestesítő két Jablonczayt, a sorsa ellen újra meg újra hasztalan lázadó Gacsáry Emmát, az oly sokáig idegennek, gyűlöletesnek, megérthetetlennek látszó nagymamát. Az írónő nem csupán egymás mellé állítja alakjukat, nem arcképcsarnokot fest, hanem megmutatja kölcsönös egymásra hatásukat is: e bonyolult kapcsolatrendszer következtében válik oly feszültté, izgalmassá a lélektani és társadalmi mozzanatokat érett művészettel ötvöző, drámai és egyszersmind költői regény.

Kanna, hattyúkkal 9
A szkéné 2
Dramatis personae 77
Jablonczay Kálmán 79
Gacsáry Emma 139
Jablonczay Lenke 235
Tartalom 647

imgbox.com/g/AQ2b8aYGed

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 18. 20:07
Árverés vége: 2024. Máj. 18. 20:07
Termék megtekintve: 266

Tanga 17. Debbie és a Betolakodó (Linda Warren) 1991 (8kép+tartalom )

Teleki Blanka (Kertész Erzsébet) 1983 (8kép+tartalom )

Gyilkosság az Autóban (20db kisregény) 1983 (3kép+tartalom )

Star Wars-Darth Vader Kesztyűje (1993) Paul Davids - Hollace Davids

Hóhér, Teljesítse Kötelességét! (Donald Downes) 1971 (5kép+tartalom )

Keményen ! (Ivan Lendl-George Mendoza) 1989 (szétesik) 6kép+tartalom

Tüzes Kemence (Marosán György) 1968 (5kép+tartalom )

Segítség, Örököltem! (Friede Birkner) 1997 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Nokia 2323c-2 (Ver. 14) 2009 (lekódolt) teszteletlen

Romana 1992/3 Nyári Különszám v2 3db Romantikus (2kép+tartalom )

Magyar Nyelv és Kommunikáció 10. Munkafüzet (2017)

Kemény Álmok 2. (1990)

Orosz Zenei CD (Bizánci Egyházi) kb. 1995

Kulcstartó (Ver. 10) Világítós (kb. 1995)

Örök Szolgaság I-II. (W. Somerset Maugham) 1972 (10kép+tartalo m)

Romana 245. Adásban Vagyunk (Rebecca Winters) 2001 (Romantikus 1;

Ne Szeress, Ne Szeress (Gyurkovics Tibor) 1970 (6kép+tartalom )

Sharp Táv TV és Video (G1073SA) hibás, sérült

CSX DDR1 400MHz 512MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Szép Lehetsz. .. (Mikes György-Mészáros András) 1970 (8kép+tartalom )