Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Thomas Jefferson Első Elnöksége 1801-1805 (Henry Adams) 1986 Termékkód: 1062314418

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 2 óra
2024. Máj. 01. 14:38

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10349)

Thomas Jefferson Első Elnöksége 1801-1805 (Henry Adams) 1986
Fejezetek az Amerikai Egyesült Államok Történetéből
válogatta és az utószót írta: Kodolányi Gyula
jegyzeteket összeállította: Király László és Kodolányi Gyula
Clio Klasszikus Történetírók sorozat 4.kötete

szép megkímélt állapotú
belül foltokat nem láttam, előzéklap nagyon enyhén sérült
kívül a lapélek enyhén pöttyözötten foltosak

Kiadás Éve : 1986 , 5600 példány
Eredeti címe : History of the United States of America, vol I-IX (1890) , Vol. I-II The First Administration of Jefferson 1801-1805
Nyelve : Magyar , fordította: Pap Mária (1986) , versbetéteket fordította: Kiskun Farkas László és Rakovszky Zsuzsa (1986)
Azonosító : ISBN 963 07 3993 0 , HU ISSN 0209-9740
Típus : történelem
Oldalak száma : 616 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 4 cm és 640gramm
Készítette : Petőfi Nyomda
Eredeti ára : 100.- Ft

Tartalom (SK) :
"Adams azonnal magával ragadja olvasóját, s egy pillanatra sem engedi ki aztán bűvöletéből. Mint minden nagy műben, itt is lenyűgöző a kezdés. Adams úgy tudott komponálni, mint a zeneszerzők. A könyv kezdő fejezetei, melyek az államok általános állapotáról számolnak be a XIX. század elején, máig páratlan kultúrtörténeti tablók, hatalmas távlataikkal és részleteik eleven érzékletességével. Műtermekbe vezetik be az olvasót, s nem egy megkövült tudományos műemlékbe." Az utószó írójának, Kodolányi Gyulának ezek az értékelő sorai az egész műre érvényesek, mert a többi fejezet is hasonló művészi gonddal mutatja be Jeffersont, a zseniális politikust és gondolkodót, aki igyekszik felvilágosodott, sokban radikális eszméit szervesen beépíteni az amerikai alkotmánba, jogba és hatalmi szerkezetbe egy olyan időszakban, amikor fontos bel- és külpolitikai események zajlottak, melyeknek kimenetele hosszú időre meghatározó hatással volt az amerikai politikai gyakorlatra. Ragyogó fejezeteket találunk az angol-amerikai viszony elvi és történeti hátteréről, Napoleon személyiségéről és politikai stratégiájáról, Louisiana adás-vételéről amerikai territóriummá tételéről. Ezek közül több önálló esszéként is kiválóan megállja a helyét.

I. kötet
Fizikai és gazdasági feltételek 7
Népi jellemvonások 38
New England szellemi élete 65
A középső államok szellemi élete 91
A déli államok szellemi élete 109
Az amerikai eszmények 128
A beiktatás 151
A szervezés 176
Az évi üzenet 198
A törvényhozás 212
A bírósági vita 228
A spanyol udvar 246
A visszacsatolás 260
Toussaint Louverture 279
II. kötet
Az amiens-i béke megszegése 297
A Louisiana-egyezmény 315
Nyugat-Florida követelése 335
Alkotmányos nehézségek 353
A Louisiana-vita 368
A Louisianára vonatkozó törvények 385
Kapcsolatok Angliával 400
Szívélyes viszony Angliával 421
Anthony Merry 435
Jefferson ellenségei 458
Anglia és Tripoli 474
III. kötet
Belső fejlődés 499
Henry Adams. Írta: Kodolányi Gyula 517
Jegyzetek. Összeállította Király László és Kodolányi Gyula 549
Tartalom 601

imgbox.com/g/pp26UN6set

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 01. 14:38
Árverés vége: 2024. Máj. 01. 14:38
Termék megtekintve: 129

Nokia 2626 (Ver. 8) 2006 (lekódolt) teszteletlen

A Krétai Futár (Jorgosz Pszikhundakisz) ; 1981 (9kép+tartalom )

Tiffany 90. A Téma az Ágyban Hever (Barbara Boswell) v4 (romantikus 1;

Matchbox Burger King 839 Support Truck (2007) újszerű

Szívhang 123. Kirobbanó Erővel (Caroline Anderson) 1999 (Romantikus 1;

Hálózati Telefon Vonalkábel (kb. 1m) új

A Magyar Történelem Nagy Alakjai 11. rész (1989)

Bolondulok a Szerelemért (Jan Hudson) 1993 (8kép+tartalom )

Egy Öreg Szív Utnak Indul (Hans Fallada) 1936 (9kép+tartalom )

Tiffany 1992/4 Őszi Különszám v1 3db Romantikus (2kép+tartalom )

A Tamtamdobtól az Űrtáviratig (Juliusz J. Herlinger) 1981

Huawei CP60 Töltő Üres Doboza (2018)

A Sátán Kutyája (Sir Arthur Conan Doyle) 1980 (foltmentes 1; 5kép+tartal

Búcsúzások (Stanislav Dygat) 1966 (7kép+tartalom )

Burda Mérőszalag (W. Germany) kb. 1984 (sérült)

UFO Magazin 1994/2 Február (29. szám) 6kép+tartalom

Júlia 1994/1 Bálint-nap Különszám v2 3db Romantikus (3kép+tartalom )

Pajtások a Házban és a Ház Körül (Tasnádi Kubacska András) 1978

Vodafone Kártya (SIMkártya nélkül) Ver. 5

Hamu és Gyémánt (Jerzy Andrzejewski) 1965 (foltmentes 1; 5kép+tartalom