Az ingyenes aukciós piactér | 2020. Jan 29.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet

A Ferenczy család Erdélyben Termékkód: 1062056967

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 14 óra
2020. Febr. 15. 23:43
Eladó helye: Budapest

900 Ft Villámár

  licit (3 )
  Minősítések száma: 6
Pozitív minősítés: 4 (66.7%)
Semleges minősítés: 1 (16.7%)
Negatív minősítés: 1 (16.7%)

Regisztráció dátuma: 2009.05.06.
  A felhasználó egyéb termékei (230)

Murádin Jenő: A Ferenczy család Erdélyben
Kriterion könyvkiadó,Bukarest 1981.
139 oldal, 8 színes és 30db fekete-fehér képpel.
Összesen 38 oldal képmelléklettel.

A bánsági származású Ferenczy Károly a nagybányai művésztelep megalapítói között a modern festészet úttörőinek klasszikus mestere volt. Felesége, Fialka Olga ígéretes munkáira még a német későromantika hatott. Mindhárom gyermekük Nagybányáról indult el a művészpályán. Valér a rézkarcművészet erdélyi meghonosítója, Béni a huszadik századi szobrászat kiváló alkotója, Noémi pedig a modern gobelin egyik megújítója lett.

Átvétel csak személyesen a lakcímemen,óbuda 3. ker.

Eladó helye: Magyarország Budapest (1037)
Árverés kezdete: 2020. Jan. 16. 23:43
Árverés vége: 2020. Febr. 15. 23:43
Termék megtekintve: 424